(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Щодо ведення реєстру запитів до державних органів суб'єктами первинного фінансового моніторингу з метою отриманняінформації про ідентифікацію клієнта

Частиною 7 статті 9 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» встановлено, що суб’єкт первинного фінансового моніторингу має право витребувати, а державні органи зобов’язані протягом десяти робочих днів надати відповідно до законодавства інформацію стосовно ідентифікації клієнта. Перелік таких органів та порядок надання інформації визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку надання державними органами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про ідентифікацію клієнта, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 №746, передбачено, що у разі виникнення сумнівів у достовірності чи повноті наданої інформації про ідентифікацію клієнта суб’єкт первинного фінансового моніторингу вживає заходів для перевірки та уточнення такої інформації. При цьому має право звернутися до державних органів із запитом для отримання необхідної інформації (далі – Порядок).

У відповідності до пункту 10 Порядку, суб’єкт первинного фінансового моніторингу веде реєстр запитів до державних органів.

Реєстр повинен містити:

- вихідні реквізити запиту;

- прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи або повне найменування юридичної особи; інформація про яких запитується;

- підстави для надсилання запиту;

- реквізити листа державного органу з інформацією, одержаною у відповідь на запит суб'єкта первинного фінансового моніторингу.

Запит суб'єкта первинного фінансового моніторингу щодо ідентифікації клієнта та інформація, що передається державними органами згідно з вимогами Порядку, є інформацією з обмеженим доступом і не підлягає передачі третім особам, крім Держфінмоніторингу, відповідних суб'єктів державного фінансового моніторингу та інших державних органів у передбачених законом випадках.

Враховуючи викладене та з метою забезпечення належного зберігання документів, зазначену інформацію та реєстр запитів до державних органів необхідно зберігати в справі за індексом 01-10 та заголовком «Документи з грифом «Для службового користування».

Реєстр запитів до державних органів

Дата Адресат ПІпБ фізичної особи або повне найменування юридичної особи, інформація про яких запитується Підстави для надсилання запиту Реквізити листа державного органу з інформацією, одержаною у відповідь на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу
2 3 4 5 6