(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

«Спеціальний Комітет експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL)

Публічна заява згідно з 3-м кроком щодо виконання Посилених процедур відповідності MONEYVAL по відношенню до Боснії і Герцеговини

1 червня 2014 року

Спеціальний Комітет експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL) з грудня 2010 року [1] займається питанням недоліків режиму протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ) в Боснії і Герцеговині.

На своєму 35-му Пленарному засіданні, що проходило 11-14 квітня 2011 року в м. Страсбург, Комітет MONEYVAL закликав Боснію і Герцеговину до розробки чіткого плану заходів відповідно до Звіту за результатами Третього раунду взаємної оцінки MONEYVAL із зазначенням реалістичних часових рамок усунення основних виявлених недоліків. Крім того, MONEYVAL підкреслив, що для демонстрації твердого політичного зобов’язання погоджений План заходів потрібно ухвалити на рівні Уряду. На 37-му Пленарному засіданні, що відбулось 13-16 грудня 2011 року, MONEYVAL відзначив, що 10 жовтня 2011 року Рада міністрів Боснії і Герцеговини розглянула й ухвалила План заходів. На 43-му Пленарному засіданні, що відбулось 9-13 грудня 2013 року, MONEYVAL відзначив, що більшість цілей Плану заходів все ще не була повністю досягнута, оскільки зміни, необхідні для усунення важливих недоліків Закону про протидію відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, не були прийняті, а важливі зміни до Кримінального кодексу були відхилені. Комітет MONEYVAL спонукає Боснію і Герцеговину негайно і по суті усунути недоліки у сфері ПВК/ФТ, зокрема шляхом прийняття необхідних змін до законодавства у сфері ПВК/ФТ.

Комітет MONEYVAL закликає держави й території, які пройшли оцінку MONEYVAL, а також інші країни, порадити своїм фінансовим установам звернути особливу увагу до цієї країни і застосовувати посилені заходи з належної перевірки до операцій за участю осіб та фінансових установ із Боснії і Герцеговини або на її території з метою усунення ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму. 


[1] З грудня 2010 року застосовується злагоджене коло заходів, результатом чого у лютому 2014 року стала місія високого рівня згідно з кроком (iv) чинного на той час Регламенту, котра проводилася з метою посилити інтереси MONEYVAL щодо невідповідності Боснії і Герцеговини вимогам довідкових документів MONEYVAL.