(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Лист Міністерства юстиції про порядок допуску особи до кваліфікаційного іспиту на право зайняття нотаріальною діяльністю

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ
УКРАЇНИ

вул. Городецького, 13, м. Київ, 01001
тел.: +380 44 278-37-23, факс: +380 44 271-17-83
E-mail: thmis@minjust.gov.ua
Httr://www. minjust.gov.ua
Код ЄДРПОУ 00015622

28.08.2014 № 1.3-32/398

Начальникам головних управлінь
юстиції в областях та м. Києві

Відповідно до положень Закону України «Про нотаріат», Порядку допуску осіб до складання кваліфікаційного іспиту та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.07.2011 № 1905/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 21.07.2014 № 1074/5), особа, яка має намір складати кваліфікаційний іспит (далі – особа), подає до відповідного головного управління юстиції заяву про внесення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України (далі – Комісія) подання про допуск цієї особи до кваліфікаційного іспиту.

У зв’язку з проведенням на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції в осіб, що проживають на території вищезгаданих областей, відсутня можливість подавати до відповідних головних управлінь юстиції документи, необхідні для участі в кваліфікаційному іспиті.

З метою недопущення порушення гарантованого Конституцією України права на працю, в разі звернення таких осіб до інших головних управлінь юстиції, прошу здійснювати прийом їх документів та підготовку подань для направлення до Міністерства юстиції України на розгляд Комісії.

Заступник Міністра –
керівник апарату

Ігор АЛЕКСЄЄВ