(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Національна стратегія у сфері прав людини

З метою вдосконалення правових та організаційних засад, створення дієвого механізму всебічного забезпечення в Україні прав і свобод людини і громадянина прийнято Указ Президента України від 15 жовтня 2014 року № 811/2014 «Про розроблення Національної стратегії у сфері прав людини».

Відповідно до дорученням Прем’єр-міністра України від 23 жовтня 2014 року Міністерство юстиції у тісній співпраці із представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представників міжнародних організацій розпочало розробку Національної стратегії.

24 листопада 2014 року відбулося перше розширене засідання з метою обговорення напрацьованого міністерствами проекту Стратегії. За результатами засідання Робочої групи вирішено та відповідно сформовано тематичні підгрупи з підготовки відповідних розділів Стратегії за напрямками:

  • Громадянські свободи та політичні права;

  • Соціальні та економічні права;

  • Інші права;

  • Нові виклики;

  • Механізми дотримання, відновлення та реалізації прав людини в Україні.

24 листопада 2014 року наказом Міністерства юстиції № 245/7 утворено Робочу групу з підготовки проекту Національної стратегії у сфері прав людини, до складу якої увійшли представники усіх зацікавлених органів влади, громадянського суспільства, міжнародних організацій, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

1 грудня 2014 року за участі Комісара Ради Європи з прав людини Нільса Муйжнієкса, Голови Моніторингової місії ООН з прав людини Армена Арутюняна, експертів з Молдови, Грузії відбувся захід, присвячений розробці проекту Національної стратегії з прав людини. На заході були присутні представники органів влади, як України так і іноземних держав, а також представники громадянського суспільства.

Станом на 17 грудня 2014 року відбулося 12 засідань тематичних підгруп.

11 грудня 2014 року відбулось третє розширене засідання Робочої групи, в ході якого детально обговорено проект Стратегії, який включає напрацювання тематичних підгруп.

15 грудня 2014 року у ході засідання редакційної підгрупи внесено поправки до тексту проекту Стратегії, ураховуючи зауваження, внесені під час обговорення на Робочій групі.

15 грудня ц.р напрацьований проект Стратегії направлено до Ради Європи та ООН з метою отримання коментарів та рекомендацій.

25 березня 2015 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Національної стратегії у сфері прав людини. Після затвердження Національної стратегії Міністерство юстиції розпочне розробку Плану дій з виконання Національної Стратегії.

План дій стане детальним і комплексним документом, який міститиме конкретні заходи, спрямовані на виконання завдань Національної Стратегії, строків їх виконання, обсягів і джерел фінансування, відповідальних виконавців та партнерів із реалізації заходів, очікуваних результатів, індикаторів виконання заходів.

Наказ Міністерства юстиції України від 27.01.2015 року № 27/7

Наказ Міністерства юстиції України від 24.11.2014 року 245/7


Проект Національної стратегії у сфері прав людини