(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

30.01.2015 Звіт про оприлюднення проекту Закону України «Про адміністративну процедуру»

Директору Департаменту реєстрації
та систематизації нормативних актів,
правоосвітньої діяльності
Железняк Н.А.

Директора Департаменту
конституційного, адміністративного та
соціального законодавства
Панченко А.М.

Службова записка

З метою дотримання пунктів 3, 14, 20 та 21 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, прошу розмістити у розділі "Обговорення законопроектів" офіційного сайту Міністерства юстиції для доведення до відома громадськості звіт про оприлюднення проекту Закону України "Про адміністративну процедуру" (попередня назва проект Адміністративно-процедурного кодексу).

Додаток: звіт про оприлюднення проекту Закону України "Про адміністративну процедуру" на 1 арк. в друкованій та електронній формі.

"___" січня 2015 р. А.М. Панченко
Звіт про оприлюднення
проекту Закону України "Про адміністративну процедуру"

Міністерство юстиції України з 11 грудня 2014 року по 11 січня 2015 року з метою обговорення і отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань оприлюднювало на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України проект Закону України "Про адміністративну процедуру".

Вказаний проект Закону України розроблено Міністерством юстиції на виконання підпункту 1.1.2.2 пункту 1.1 розділу I "Політичні та економічні питання" Річної національної програми співробітництва Україна − НАТО на 2013 рік, затвердженої Указом Президента України від 05 липня 2013 року № 371, пункту 10 плану першочергових заходів з подолання корупції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 647, та пункту 13 розділу IV "Заходи з реалізації плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2014 - 2015 роках" плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2014 - 2015 роках, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 1176.

Прийняття проекту Закону України "Про адміністративну процедуру" дозволить на законодавчому рівні врегулювати порядок діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та інших суб’єктів, які законом уповноважені здійснювати владні управлінські функції, у частині їх відносин з фізичними та юридичними особами, що у свою чергу дозволить захистити права і законні інтереси особи у відносинах із державою, забезпечити рівність осіб перед законом та забезпечить ефективність здійснення контролю за законністю діяльності органів влади, сприятиме обмеженню проявів бюрократизму, свавілля та корупції з боку службовців, підвищить ефективність роботи органів влади.

У повідомленні про оприлюднення було зазначено, що Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України приймає зауваження і пропозиції до вказаного проекту Закону протягом місяця.

12 січня 2015 року оприлюднення проекту Закону України "Про адміністративну процедуру" завершено, проте зауваження і пропозиції щодо нього до Міністерства юстиції не надійшли.

Директор Департаменту
конституційного, адміністративного
та соціального законодавства


А.М. Панченко