(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

2015 рік

14 лютого У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч представників Мін’юсту на чолі з заступником Міністра юстиції України Антоном Янчуком із Послом ЄС в Україні Яном Томбінським та командою Косультативної місії ЄC із сприяння реформуванню сектору цивільної безпеки в Україні.
Мета зустрічі – обговорення судової реформи, проекту Закону про забезпечення права на справедливий суд.
13 лютого Указом Президента України від 13 лютого 2015 року № 79/2015 «Про зміни у складі Комісії при Президентові України з питань громадянства» уведено до персонального складу Комісії при Президентові України з питань громадянства Севостьянову Наталію Іларіонівну – першого заступника Міністра юстиції України.
10 лютого Указом Президента України від 10 лютого 2015 року № 66/2015 «Про делегацію України для участі у переговорах щодо приєднання України до Угоди про державні закупівлі» утворено делегацію України для участі у переговорах щодо приєднання України до Угоди про державні закупівлі. До складу делегації введено директора Департаменту правової експертизи міжнародних договорів та міжнародного співробітництва Міністерства юстиції України Андрієву Тамару Володимирівну.
09 лютого Розпорядженням Президента України від 09 лютого 2015 року № 129/2015-рп «Про делегацію України для участі у переговорах із Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про позику (Проект «Поліпшення медичних послуг для населення») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку» утворено делегацію України для участі у переговорах із Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про позику (Проект «Поліпшення медичних послуг для населення») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. До складу делегації введено начальника відділу правового забезпечення фінансово-економічного співробітництва Департаменту правової експертизи міжнародних договорів та міжнародного співробітництва Міністерства юстиції України Корніяку Тамару Юріївну.
04 лютого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 66-р «Про призначення Гецадзе Г. Г. заступником Міністра юстиції України» Гецадзе Гію Гізойовича призначено заступником Міністра юстиції України.
03 лютого Відбулася зустріч Міністра юстиції України Павла Петренка з президентом Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.
Обговорювалось питання доопрацювання змін, які планується внести до Закону про очищення влади.
02 лютого У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч із керівником проекту заходів протидії корупції в Україні Антикорупційної мережі ОЕСР Тетяною Хаванською, а також радниками цього проекту Андрієм Кухаруком та Антоніною Прудко.
Українську сторону під час зустрічі представляли: Оксана Іванченко, заступник Міністра юстиції – керівник апарату; Гія Гецадзе, міжнародний експерт; Роберт Сіверс, директор Департаменту антикорупційної політики; Андрій Яйчук, заступник директора Департаменту антикорупційної політики – начальник відділу реформування антикорупційної політики.
Під час зустрічі було презентовано проект заходів протидії корупції в Україні Антикорупційної мережі ОЕСР, який, за словами Тетяни Хаванської, діятиме до серпня цього року, і, в разі успішного його втілення, продовжиться у вигляді відповідних програм.
31 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 31 січня 2015 року № 131/5 «Про внесення змін до Правил роботи архівних установ України».
30 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 30 січня 2015 року № 115/5 «Деякі питання діяльності територіальних органів Міністерства юстиції України».
29 січня Міністр юстиції України Павло Петренко відвідав із одноденним візитом м. Рига (Латвійська Республіка), де взяв участь у міністерському засіданні ініціативи ЄС «Східне партнерство» з питань юстиції та внутрішніх справ. Під час заходу міністр презентував колегам із Європейського Союзу реформи, що їх реалізовує український уряд, зокрема, у частині боротьби з корупцією, судової реформи, реформи правоохоронних органів та системи юстиції.
23 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 23 січня 2015 року № 89/5 «Про затвердження Порядку проведення перевірок стану архівної справи в архівних установах України».
21 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 21 січня 2015 року № 80/5 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в державній системі страхового фонду документації».
21 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 24-р «Про призначення Янчука А. В. заступником Міністра юстиції України» Янчука Антона Володимировича призначено заступником Міністра юстиції України.
21 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 19-р «Про звільнення Янчука А. В. з посади заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції» Янчука Антона Володимировича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції у зв'язку з переходом на іншу роботу.
21 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 18-р «Про звільнення Бондарчука І. В. з посади заступника Міністра юстиції України» Бондарчука Ігоря Володимировича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України у зв'язку з переходом на іншу роботу.
19 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 січня 2015 року № 76/5 «Про внесення змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам».
19 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 січня 2015 року № 75/5 «Про внесення змін до Типового положення про архівний підрозділ державного органу, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи та організації».
19 січня Відбулась зустріч Наталії Севостьянової, першого заступника Міністра юстиції України, з Головою Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща паном Павелом Войтуніком.
Під час зустрічі обговорювались питання боротьби з корупцією, створення Національного антикорупційного бюро та відповідного Агентства, яке в системі виконавчої влади опікуватиметься визначенням антикорупційної політики в державі.
14 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 11-р «Про призначення Севостьянової Н. І. першим заступником Міністра юстиції України» Севостьянову Наталію Іларіонівну призначено першим заступником Міністра юстиції України.
14 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 січня 2015 року № 28/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 22 листопада 2011 року № 3360/5».
13 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 13 січня 2015 року № 22/5 «Про внесення змін до Інструкції з організації примусового виконання рішень».
13 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 13 січня 2015 року № 21/5 «Про місце зберігання документів, вивезених з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя юридичними особами, що припиняють свою діяльність».
12 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 січня 2015 року № 3/5 «Про внесення змін до Порядку проведення «гарячої» телефонної лінії в Міністерстві юстиції України».
12 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 січня 2015 року № 2/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 09 грудня 2013 року № 2599/5».
12 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 січня 2015 року № 1/5 «Про затвердження Положення про конкурс науково-методичних розробок і науково-інформаційних робіт з архівознавства, документознавства, археографії».