(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

25.02.2015 Електронні закупівлі сприяють економії (Урядовий кур’єр)

Газета «Урядовий кур’єр», 25 лютого 2015 року, № 35 (5409)

Останні роки державні закупівлі були однією з найбільш корумпованих сфер. Лише за 2013 рік, за даними СБУ, майже 75% усіх закупівель товарів і послуг державним коштом проводили з порушеннями. Через це державі завдавали збитків на понад 150 мільярдів гривень щорічно, що становить 6—7% ВВП. Лише через виведення державних підприємств з-під дії законодавства про державні закупівлі щорічно в тінь виводили до 95 мільярдів гривень.

У 2014 році Мін’юст спільно із грузинськими експертами розпочав розробку електронної системи державних закупівель, яка уможливить проведення редукціонів (аукціони на зниження ціни) в онлайн-режимі.

На відміну від попередніх проектів законодавства про електронні закупівлі, цього разу робоча група працювала безпосередньо над реалізацією системи. Як запевняє голова Державної служби регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна, це рішення стало можливим завдяки волонтерській роботі багатьох ІТ-фахівців, які впродовж кількох місяців розробили програмне забезпечення і втілили кращі світові практики електронних закупівель, запропоновані грузинськими експертами й українськими фахівцями.

— Перші тендерні онлайн-закупівлі (до 100 тисяч гривень), які днями провело Міністерство юстиції, дали змогу придбати товар на 20% дешевше початкової вартості, — зазначає заступник міністра юстиції Гія Гецадзе. — У цих торгах взяло участь п’ять компаній. Завдяки запровадженню електронної системи закупівель вдасться мінімізувати корупційні ризики та зекономити державні кошти. Крім того, комфортніше буде працювати бізнесу, який матиме всю інформацію про заплановані тендери. Ми плануємо розробити ще спеціальні мобільні додатки. До того ж учаснику не потрібно буде постійно сидіти в офісі, він зможе брати участь у торгах за допомогою мобільного телефону.

КОМПЕТЕНТНО

Павло ПЕТРЕНКО,
міністр юстиції:

— Такий підхід в умовах економічної кризи суттєво спростить доступ компаній і фізичних осіб-підприємців до системи постачання товарів і послуг, яких потребує держава, а також кардинально здешевить їх і нівелює корупційну складову таких закупівель. Кожен підприємець матиме шанс на перемогу, давши найнижчу ціну за товари і послуги належної якості.

До речі. Проект реформування системи держзакупівель стартував у серпні 2014 року, коли було створено відповідну концепцію. Вже у вересні затвердили технічне завдання на розробку електронної системи держзакупівель, а у жовтні й листопаді написали програмний код системи. Наприкінці минулого року розпочалося тестування системи, яке дало змогу віднайти всі проблемні місця й запустити пілотний проект із закупівель.

Катерина БРАТКО
для «Урядового кур’єра»