(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

08.06.2015. Петренко в Чернівцях розповів, як Мін'юст проводитиме децентралізацію (Газета.ua)

Уряд узяв серйозний курс на децентралізацію, в рамках якого Міністерство юстиції поступово відмовлятиметься від своїх функцій з надання послуг громадянам і передавати їх на місця. Про це в ході робочого візиту в Чернівецьку область розповів журналістам Міністр юстиції Павло Петренко.

Під час поїздки Міністр юстиції проінспектував роботу місцевого Центру надання адміністративних послуг, реєстраційної служби області та діяльність місцевих нотаріусів. Крім того, Петренко провів особистий прийом громадян, зустрівся з керівництвом органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, поспілкувався з студентами і професорсько-викладацьким складом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Також голова Мін'юсту проінформував місцевих жителів і чиновників про реформи, які зараз проводяться відомством. Зокрема, за його словами, вже найближчим часом місцева влада зможе виконувати функції реєстрації. Проте, на думку міністра, цього замало. Адже без демонополізації сфери надання адмінпослуг може статися так, що разом з повноваженнями на місця передадуться й проблеми з чергами, корупцією і хабарниками.

"Держава повинна лише визначати стандарти надання послуг і бути тримачем реєстрів. А сам сервіс повинні надавати ті особи, які є більш мотивованими і ближчі до людей. Одночасно з передачею функцій з реєстрації ми впроваджуватимемо принцип демонополізації. Разом з представниками місцевої влади право надавати такі послуги громадянам отримають майже 8000 нотаріусів. Це стане запобіжником від створення проблем із наданням якісних послуг", - сказав Павло Петренко.

Міністр також розповів чернівчанам про вже досягнуту з місцевою владою домовленість про відкриття в місті сучасного центру надання адміністративних послуг.

"Центр відповідатиме всім стандартам Євросоюзу по прозорості і простоті сервісів. Цей проект стане результатом співпраці місцевої влади і Міністерства юстиції", - повідомив він.

Крім того, Міністр юстиції розповів про нову кадрову політику Мін'юсту і про перевірки кваліфікаційного рівня співробітників органів юстиції на районному рівні, які вже почалися по всій Україні.