(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

08.10.2015. Рада попередньо схвалила інститут приватних виконавців (Дзеркало тижня)

Приватні виконавці будуть працювати у сфері бізнесу. На сьогоднішній день в Україні виконується тільки 20% рішень судів.

Печерский районный суд Киева Виконанням судових рішень займуться приватні компанії Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів". Проект №2506а підтримали 246 народних депутатів. Законопроектом пропонується ввести в Україні змішану систему виконання судових та інших рішень, зокрема узаконити інститут приватних виконавців і визначити їх правовий статус.

Представляючи президентський законопроект, міністр юстиції України Павло Петренко сказав, що приватні виконавці будуть працювати у сфері бізнесу, а сімейні спори і судові рішення, пов'язані з державними справами, будуть виконувати державні виконавці. Петренко зазначив, що українські громадяни, які отримують рішення суду, повинні отримати гарантію, що це рішення буде виконано. За його словами, на жаль, сьогодні в Україні виконується лише 20% судових рішень.

У грудні 2014 року заступник глави адміністрації президента і координатор ради з питань судової реформи Олексій Філатов у статті для ZN.UA писав, що в рамках судової реформи, яку збирається провести влада, важливе значення має питання виконавчого виробництва. "Створення приватної виконавчої служби, встановлення реальної взаємозв'язку між винагородою державного виконавця та виконанням конкретного судового рішення - практично неминучі рішення для цієї проблеми", - зазначав Філатов.