(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

14.10.2015 В Литві працює 250 приватних виконавців, в Україні — 6 000 державних (Громадське радіо)

Про реформу державної виконавчої служби та появу приватних виконавців говоримо із заступником міністра юстиції України Сергієм Шкляром 

Законопроекти, відповідно до котрих провадитиметься реформа державної виконавчої служби, були визначені Президентом України як невідкладні і вже проголосовані парламентарями в першому читанні.

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр сподівається, що на листопад 2015 року законодавча база для впровадження інституційної реформи буде готова.

Про пілотний проект, що ним запроваджено автоматичний розподіл виконавчих проваджень та інший підхід до винагороди державних виконавців, на базі Києва, Сумщини та центрального управління примусового виконання судових рішень, про те, чому не варто непокоїтися через запровадження інституції приватних виконавців в розмові з Заступником Міністра юстиції України Сергієм Шкляром.

Лариса Денисенко: За рішеннями Європейського суду з прав людини нас відбувається хронічне невиконання судових рішень. Що вже зроблено і до чого ми прийдемо, коли парламент остаточно ухвалить законопроекти, які нещодавно пройшли перше читання?

Сергій Шкляр: Дійсно, свого часу керівництво Міністерства юстиції намагалося зробити реформи, але не вдавалося з тих, чи інших причин. Звичайно, ми рухаємося в напрямку реформ наразі.

Варто зазначити, що в жодній країні світу не має стовідсоткового виконання судових рішень. Це просто неможливо.

Лариса Денисенко: Але є 80 відсотків.

Сергій Шкляр: Так, це як вічний двигун, який намагаються зробити, але поки ще нікому не вдалося. Можна намагатися наближатися до ста відсотків, але все ж ста немає. Потрібно також розуміти, що в різних країнах по-різному рахують цей відсоток виконання судових реформ.

Більшість країн Європи рахують його наступним чином: якщо державний виконавець або судовий пристав зробив все можливе для того, щоб виконати судове рішення. Наприклад, рішення, яке стосується стягнення, але не зміг стягнути повну або частину суми через те, що в боржника просто немає майна, то вважається, що  він  виконав це рішення. Тоді як у нас рішення виконане лише тоді, коли виконане в повному обсязі.

Лариса Денисенко: Наскільки мені відомо, то реформа державної виконавчої служби запроваджує такий інститут, як приватні виконавці. І багато хто наших колег бояться узаконення колекторів. Як буде запроваджено цей інститут?

Сергій Шкляр: Я сподіваюся, що буде запроваджено. Ці законопроекти розроблялися Міністерством юстиції разом із Радою по судовій реформі при президенті України, народними депутатами та також залучали громадськість.

Ці законопроекти були внесені в рамках судової реформи, як невідкладні і вже 8 жовтня були проголосовані в першому читані. Тому ми вже очікуємо остаточного прийняття десь вже в середині листопада.

Введення інституту приватних виконавців — це маяк Міжнародного валютного фонду. Тобто світі працює три системи. Є повністю приватна система виконання судових рішень — Франція, Австрія та інші. Повністю державні — Німеччина, Норвегія, Данія. Та змішані — Болгарія, Казахстан та інші. Ми йдемо за останньою системою.