(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ПАМ’ЯТКА користувача Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, для підвищення рівня безпеки під час користування ними

Для запобігання можливому доступу сторонніх осіб до інформації Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України (далі – Реєстри), за Вашими особистими атрибутами відповідно до рекомендацій фахівців у сфері захисту інформації та правоохоронної діяльності необхідно дотримуватися наведених нижче рекомендацій.

1.Для проведення реєстраційних дій у Реєстрах використовувати окремий спеціально налаштований комп’ютер за можливості з фіксованою ІР-адресою без доступу до мережі WI-FI.

2.Для зберігання особистих ключів електронного цифрового підпису  (далі – ЕЦП) використовувати виключно захищений носій особистих ключів з вбудованими програмно-апаратними засобами, що має позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

3.Не використовувати сторонні носії інформації (флеш-носії, карти пам’яті, диски тощо) на комп’ютері, призначеному для роботи з Реєстрами.

4. Регулярно змінювати паролі доступу до Реєстрів та особистого ключа ЕЦП з використанням багатосимвольних комбінацій з прописних і строкових літер, цифр та спеціальних символів.

5.Зберігати паролі та ключі у недоступному для інших осіб місці, не повідомляти їх іншим особам. За необхідності фіксування паролів на паперових носіях, зберігати останні у сейфі (сховищі). Ні в якому разі не зберігати паролі та ключі на файловій системі комп’ютера, у сторонньому програмному забезпеченні або на іншому носії.

6.Використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення (операційна система, офісні програми тощо). Не встановлювати додаткових програмних засобів на комп’ютерному робочому місці, призначеному для роботи з Реєстрами, окрім тих, що необхідні для роботи. 

7.Встановити пароль на вхід до операційної системи.

8.Вимкнути функції віддаленого доступу та автоматичного завантаження сторонніх програм, що дозволяють віддалене управління комп’ютером.

9.Створити окремий обліковий запис в операційній системі Windows без прав адміністратора для роботи з Реєстрами та документами.

10.Використовувати виключно ліцензійне антивірусне програмне забезпечення, що має чинний позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного захисту інформації, з актуальними антивірусними базами даних.

11.Періодично та при підозрі зараження здійснювати антивірусну перевірку комп’ютера.

12.Не використовувати засоби електронного поштового листування на комп’ютерному робочому місці, призначеному для роботи з Реєстрами. Взагалі, під час користування електронною поштою, не відкривати електронні листи від невідомих адресатів, особливо з прикріпленими файлами, не переходити за наведеними в них посиланнями.

13.Не залишати носії з ключами ЕЦП у комп’ютері, а також відкриті сесії роботи з Реєстрами у разі необхідності тимчасового залишення робочого місця.

14.Не залишати фахівця з налаштування комп’ютерної техніки сам на сам з комп’ютером, на якому встановлено програмне забезпечення для роботи з Реєстрами, та не надавати йому паролі і ключі.