(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Передача кримінального провадження

  • Європейська конвенція про передачу кримінального провадження 1972 року
  • Конвенція СНД про правову допомогу та правові відносини  у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року та Протокол до неї 1997 року
  • Двосторонні договори України про видачу правопорушників та про правову допомогу, які містять положення про передачу кримінального переслідування (Китай, Індія, Бразилія, Панама, Іран, Єгипет, ОАЕ, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Грузія, Монголія, В’єтнам, КНДР)

Конвенції ООН, РЄ, які містять положення про передачу кримінального переслідування:

  • Європейська конвенція про боротьбу з тероризмом 1997 року та Протокол до неї 2003 року
  • Конвенція про кіберзлочинність 2001 року
  • Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності 2000 року
  • Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти корупції 2003 (та інші, як правило, всі ті, що містять положення про видачу правопорушників)

Механізм перейняття кримінального провадження передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України (розділ ІХ, глава 45)