(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Докладніша інформація про Інститут

Найменування органу

Інститут права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України

Загальні положення

Інститут створений згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України та Наказом Міністерства юстиції України. Інститут є вищим навчальним закладом післядипломної освіти.

Основні завдання

Спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки працівників системи юстиції шляхом поглиблення, розширення і оновлення професійних знань, умінь і навичок або отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду.

Основні функції

Здійснення організованого і систематичного навчання дипломованих працівників юстиції. Залучення до проведення занять і наукових досліджень висококваліфікованих фахівців провідних вищих навчальних закладів України, науково-дослідних інститутів та установ і організацій. Здійснення за погодженням з Міністерством юстиції України навчання резерву керівних кадрів структурних підрозділів центрального апарату Мін’юсту. Проведення наукових досліджень у сфері у сфері застосування актів законодавства в окремих галузях права та підготовка відповідних науково-методичних рекомендацій.

П.І.Б. керівника

Чижмарь Катерина Іванівна
Тел. 525-14-94

П.І.Б. заступників

Перший заступник директора

Журавльов Дмитро Володимирович

525-84-00

Заступник директора з навчальної роботи

Коновал Наталія Юріївна

525-84-00

Заступник директора – завідувач навчально-методичного кабінету

Головченко Людмила Миколаївна

525-54-40

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

Шуляк Юрій Григорович

524-43-11

Заступник директора

Гавловський Ігор Анатолійович

524-43-11

Місцезнаходження

04053, м. Київ, вул. Артема, 73, тел. т/факс.: +38 044 486-17-39

03118, м. Київ, вул. Кустанайська 6, тел. (044) 525-14-94, т/ф 525-14-94
e-mail: centerjust@gmail.com

Нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції органу

Інститут у своїй діяльності керується Конституцією України, Комплексною програмою підготовки державних службовців, Законами України «Про державну службу», «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність», Положенням про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, тощо.

Розпорядок роботи органу та час прийому керівництва

Розпорядок роботи Інституту – з 9.00 до 18.00,
в час проведення занять – з 8.30 до 17.30.
Час прийому керівництва – кожного дня.

Поточні та заплановані заходи і події у відповідній сфері

Заняття проводяться відповідно до Планів-графіків на поточний рік. Навчання проводяться з наступними категоріями слухачів:

- приватні нотаріуси, нотаріуси державних нотаріальних контор, помічники нотаріусів;

 - державні виконавці територіальних управлінь юстиції; - спеціалісти структурних підрозділів апарату Мін’юсту та апаратів Державних служб;

- начальники відділів нотаріату ГТУЮ МЮУ в областях та м.Києві;

- керівники кадрових служб ГТУЮ МЮУ в областях та м.Києві;

- керівники фінансових служб ГТУЮ МЮУ в областях та м.Києві;

- та інші.

Протягом року проводиться постійно діючій семінар з працівниками юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

З 2012 року запроваджено підготовчі курси осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора, відповідно до розділу ІІ Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та навчання державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

З 2013 року в Інститут здійснюється підвищення кваліфікації арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців"

Інститутом періодично проводяться семінари, тренінги та підготовчі курси:

  • психологічного спрямування.

  • вивчення чинного законодавства.

  • підготовчі курсів для осіб, які мають намір складати кваліфікаційний іспит Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України з метою підтвердження кваліфікації та/або отримання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

  • підготовка (стажування) фахівців, які мають намір отримати та/або підтвердити кваліфікацію судового експерта за програмою підготовки з теоретичних, організаційних і процесуальних питань судової експертизи.