(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Італія закликає Україну приєднатися до Європейської Хартії регіонів

03.12.2003

Італійська Республіка підтримуватиме європейський курс України. Про це від імені уряду Італії заявив міністр з регіональних питань сенатор Ла Лоджа під час зустрічі в Міністерстві юстиції України з заступником Міністра юстиції України Валерією Лутковською. Метою зустрічі було обговорення питань співробітництва та розвиток двостороннього співробітництва між Україною та Республікою Італія в галузі права.

Пан Ла Лоджа звернув увагу на важливість приєднання України до Європейської Хартії регіонів. Міністр зазначив, що імплементація Хартії в національне законодавство будь-якої країни, на його думку, сприятиме спрощенню зв‘язків між центром та регіонами. Що в свою чергу матиме позитивний вплив на просування реформ від центру до регіонів та в зворотному напрямку.

За результатами зустрічі було висловлено обопільну зацікавленість у продовженні стосунків у галузі права між Україною та Італійською Республікою.

Довідка. Правові відносини між Україною та Республікою Італія регулюються рядом багатосторонніх та двосторонніх актів міжнародного права. На двосторонньому рівні між Україною та Італією в порядку правонаступництва застосовуються положення Конвенції між СРСР та Італійською Республікою про правову допомогу в цивільних справах (1979р.). На багатосторонньому рівні між Україною та Італією застосовуються положення дев‘яти міжнародних конвенцій у галузі права та двох додаткових протоколів до конвенцій. Зокрема - Гаазька конвенція з питань цивільного процесу (1954р.); Конвенція про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах (1970р.); Європейська конвенція про видачу правопорушників (1957) Конвенція про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, (1990р.) та інші.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


03.12.2003

02.12.2003

01.12.2003

28.11.2003

27.11.2003