(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

42 мільйонів боргів Пенсійному фонду України повернути неможливо

04.12.2003

Близько 2 тисяч рішень судів щодо стягнення з боржників на користь Пенсійного фонду України майже 42 млн. гривень не будуть виконані через зупинення цих справ. Основними причинами, через які Державна виконавча служба Міністерства юстиції України зупиняє такі провадження є законодавчі перешкоди та неплатоспроможність боржників. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Зокрема, зазначив Олександр Лавринович, через порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство лише в Донецькій області у першому півріччі 2003 року було зупинено виконавчих проваджень на 9,364 млн. грн., у Білій Церкві Київської області на 2,832 млн.грн. В Харківській області станом на листопад залишалися зупиненими провадження на 2,228 млн. грн.

Через необхідність дотримання вимог Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" лише в Донецькій області не здійснюється стягнення майна підприємств-боржників на суму 7,913 млн.грн., в Харківській області на 4, 787 млн. грн.

Крім того, зазначив Олександр Лавринович, в ряді областей переважна більшість боржників є сільськогосподарські товаровиробники, майно яких, після розпаювання майна колишніх КСП, в переважній більшості неліквідне. Тобто, фактично у таких боржників, як юридичних, так і фізичних осіб, відсутнє майно яке було б можливо реалізувати в рахунок боргів.

Загалом, повідомив Міністр, протягом першого півріччя 2003 року виконавча служба Мін′юсту виконала 50% рішень про стягнення коштів на користь Пенсійного фонду.

Найбільші суми на користь Пенсійного фонду державні виконавці стягнули з боржників в Миколаївській області – близько 21 млн. гривень та в Сумській області – понад 22 млн. гривень. Найбільшу кількість повного виконання рішень судів вдалося досягти державним виконавцям Чернівецької області – 52% та Одеській області – 40,6%.

Усього за рішеннями судів про стягнення коштів за позовами Пенсійного фонду України виконавча служба Мін′юсту має виконати проваджень на 333, 333 млн. гривень.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


04.12.2003

03.12.2003

02.12.2003

01.12.2003

28.11.2003

27.11.2003