(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Україна приєдналася до Статуту Гаазької конференції по міжнародному приватному праву

04.12.2003

У середу заступник міністра юстиції України Василь Мармазов передав на збереження уряду Королівства Нідерланди інструмент про приєднання України до Статуту Гаазької конференції по міжнародному приватному праву (ГК МПП). З цієї дати відповідно Статуту Гаазької конференції по міжнародному приватному праву Україна отримала статус її повноправного учасника. Україна стала 64-м державою-членом ГК ЧПП.

ГК МПП заснована в 1893 році, а з моменту прийняття її Статуту в 1955 році, є міжнародною міжурядовою організацією, головна мета діяльності якої - кодификація міжнародного приватного права. У рамках цієї міжнародної організації розроблено і прийнято 36 багатобічних міжнародних договорів у сфері міжнародного цивільного процесу, цивільного, сімейного, комерційного і спадкоємного права, усиновлення та захисту прав дітей, боротьби з викраденням дітей, захисту прав повнолітніх.

Участь у ГК МПП і в розроблених нею міжнародних договорах сприятиме подальшому розвитку правової системи України на основі загальноприйнятих світових стандартів, налагодженню співробітництва України з іншими державами в багатьох сферах приватного права, підвищенню ефективності захисту прав і інтересів українських громадян.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


04.12.2003

03.12.2003

02.12.2003

01.12.2003

28.11.2003

27.11.2003