(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Мінюст незадоволений кваліфікацією юридичних служб Управління держохорони та Міністерства охорони здоров'я

05.12.2003

За результатами перевірки Міністерства охорони здоров'я та Управління державної охорони, Міністерство юстиції України виявило в нормативні акти, що застосовувалися цими органами влади без державної реєстрації, а отже незаконно. Про це повідомила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова. За її словами, всі виявлені незареєстровані акти були такі, що зачіпали інтереси або права громадян.

Зокрема, за період з 2001 по 2003 рік в Міністерстві охорони здоров‘я було виявлено 6 незареєстрованих наказів. Серед яких - "Про порядок інформування органами охорони здоров'я органів внутрішніх справ про осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, і джерела поширення цієї небезпечної хвороби в Україні" та "Про проведення спільних протитуберкульозних заходів серед тимчасово затриманих та взятих під варту осіб, які утримуються у спеціальних установах органів внутрішніх справ".

В Управлінні держохорони виявлено 6 незареєстрованих наказів. Зокрема, "Про затвердження Інструкції про порядок польових виплат військовослужбовцям УДО", "Про затвердження Інструкції про порядок виплати підйомних військовослужбовцям УДО", "Про внесення змін і доповнень до Умов оплати праці працівників загальних професій і посад УДО”.

Лідія Горбунова зазначила, що виявлені незареєстровані нормативні акти були завізовані юридичними службами цих відомств, однак не подані на державну реєстрацію до Міністерства юстиції. „Зазначене свідчить про недостатнє знання працівниками юридичних служб Міністерства охорони здоров'я та Управління державної охорони законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.” - наголосила заступник Міністра юстиції. Лідія Горбунова підкреслила, що працівникам юридичних служб мало бути відоме в першу чергу про те, що незареєстровані нормативно-правові акти є нечинними, а отже їх застосування незаконне.

Заступник Міністра повідомила, що після перевірки зазначені органи здійснюють заходи щодо приведення своїх наказів у відповідність із законодавством.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.12.2003

04.12.2003

03.12.2003

02.12.2003

01.12.2003

28.11.2003