(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

З 9 по 11 грудня Україна підпише Конвенцію Організації Об‘єднаних Націй про боротьбу з корупцією

08.12.2003

Цього тижня Україна підпише Конвенцію Організації Об‘єднаних Націй про боротьбу з корупцією. Підписання відбудеться в ході Політичної конференції високого рівня, що проходитиме з 9 по 11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда. Особами, уповноваженими на підписання Конвенції, визначено глав держав, урядів, міністрів закордонних справ або осіб, яким главою держави буде надано такі повноваження. Від України повноваження на підписання Конвенції видано Міністрові юстиції України Олександру Лавриновичу.

Як повідомив Олександр Лавринович, Конвенція проти корупції передбачає заходи по попередженню корупції, покаранню винних та механізми міжнародного співробітництва у боротьбі з цим явищем. Важливою новацією Конвенції є норми щодо принципів міжнародного співробітництва з метою повернення коштів, які були незаконно вивезені з тієї чи іншої країни.

Міністр повідомив, що в результаті проведеного аналізу положень проекту майбутньої Конвенції Міністерством юстиції України встановлено, що документом охоплюється значно ширше коло питань порівняно з відповідними Конвенціями Ради Європи, до яких Україна уже приєдналась. Зокрема – Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією та Конвенції про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Олександр Лавринович повідомив, що Конвенція ООН проти корупції набуде чинності за умови ратифікації 30-ма країнами. Конвенцію буде відкрито до підписання всіма державами та регіональними організаціями економічної інтеграції. Текст Конвенції розроблений Спеціальним комітетом ООН та ухвалений Генеральною Асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року. На узгодженн тексту пішло 2 роки.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


08.12.2003

05.12.2003

04.12.2003

03.12.2003

02.12.2003

01.12.2003