(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Зміна власного імені українців регулюватиметься законом

09.12.2003

Міністерство юстиції України розробило законопроект “Про зміну імені фізичної особи”. Як повідомила начальник управління реєстрації актів громадянського стану Валентина Кунда, законодавчий акт розроблено на виконання Цивільного кодексу України, що набуває чинності 1 січня 2004 року. Кодексом встановлено, що питання зміни імені мають регулюватися законом.

Проектом відповідного закону встановлюється, що ім‘я та прізвище може змінити громадянин України, який не має судимостей, не перебуває під судом або слідством. Громадянин, який не досяг повноліття, але якому виповнилося 14 років, має право змінити ім‘я та прізвище за згодою батьків або одного з батьків, з яким проживає, чи піклувальника.

Ім‘я по-батькові, відповідно до норм Кодексу, фізична особа зможе змінити лише в разі зміни її батьком власного імені. Крім того, ім‘я по-батькові можна буде змінити в разі всиновлення фізичної особи відповідно до імені всиновлювача. У разі смерті людини, що відповідно до актового запису вважається батьком чи вітчимом фізичної особи, змінити ім‘я по-батькові буде неможливо.

На даний час законопроект проходить погодження з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством закордонних справ та іншими зацікавленими відомствами. Після погодження, проект Закону України “Про зміну імені фізичної особи” буде внесений до Кабінету Міністрів України.

Довідка. На даний час відносини у цій сфері регулюються Положенням про порядок розгляду клопотань про переміну громадянами України прізвищ, імен, по батькові, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.1993 р. № 233, та Указом Президента України “Про порядок переміни громадянами України прізвищ, імен, по батькові” від 31.12.1991р. № 23

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003

04.12.2003

03.12.2003