(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

10 грудня Арбітражний Трибунал розгляне позов литовської компанії “Токіос Токелес” до держави Україна

10.12.2003

10-11 грудня в Парижі відбудеться засідання Арбітражного трибуналу Міжнародного Центру по врегулюванню інвестиційних спорів у справі за позовом литовської компанії “Токіос Токелес” („Такі справи”) до держави Україна. Для участі в засіданні до Парижу відбула українська делегація на чолі з заступником Міністра юстиції України Василем Мармазовим.

Як повідомив Василь Мармазов, інвестиційний позов “Токіос Токелес” до держави України був поданий у серпні 2002 року. Позов розглядається відповідно до Міжнародного договору про сприяння та взаємний захист інвестицій між Литвою та Україною. Перше засідання Арбітражного трибуналу відбулося у червні 2003 року.

З української сторони в засіданні трибуналу візьмуть участь директор департаменту представництва інтересів держави в судах України та закордонних юрисдикційних органах Мін‘юсту Костянтин Красовський, залучені Міністерством юстиції до участі у справі адвокати, а також представники представники Кабінету Міністрів та Державної податкової адміністрації.

Заступник міністра юстиції повідомив, що позов “Токіос Токелес” це другий інвестиційний позов до держави Україна, поданий до Міжнародного Центру по врегулюванню інвестиційних спорів при Світовому Банку (Вашингтон). У вересні Україна виграла у справі про визнання експропріації інвестиції за позовом компанії “Generation Ukraine” до Київської міської державної адміністрації на суму близько 9 млрд. доларів США. Крім того, у Міжнародному Центрі по врегулюванню інвестиційних спорів при Світовому Банку опрацьовуються питання, пов’язані із клопотанням про започаткування арбітражного провадження за позовом Фонду „Western Nis Fund” до держави Україна щодо боргу компанії „Сонола”.

Станом на листопад 2003 року Україна була стороною в 11 справах за позовами, які надійшли до різних закордонних юрисдикційних органів. Загальна сума позовів до держави Україна складає близько 1 млрд. доларів США. Протягом 2003 року на користь держави Україна в закордонних юрисдикційних органах було ухвалено рішень на суму близько 10 млрд. долларів США.

Функції по представництву інтересів держави в судах України та закордонних юрисдикційних органах покладено на Міністерство юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003

04.12.2003

03.12.2003