(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ВР ратифікувала Договір між Україною та Республікою Куба про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах

10.12.2003

Верховна Рада ратифікувала Договір між Україною та Республікою Куба про правові відносини та правову допомогу в цивільних і кримінальних справах. Текст договору, його парафування та підготовка до ратифікації були здійснені Міністерством юстиції України.

Договір був підписаний 27 березня 2003 року в Києві. З українського боку договір підписав Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Договір передбачає, що громадяни однієї держави мають право вільно і без перешкод звертатися в суд, прокуратури, нотаріати й інші установи юстиції другої держави, до компетенції яких відносяться цивільні та кримінальні справи. Громадяни держави однієї сторони Договору можуть подавати клопотання й позови, здійснювати інші процесуальні дії на тих же умовах, що і громадяни іншої держави – сторони Договору.

Відповідно до умов договору, у разі звернень із запитом до України з боку відповідних інстанцій Куби, функції по виконанню положень Договору виконуватиме Міністерство юстиції України. На стадії досудового розслідування справ виконання Договору покладається на Генеральну прокуратуру.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003

04.12.2003

03.12.2003