(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Україна та ще близько сотні країн підписали першу міжнародну Конвенцію про боротьбу з корупцією

12.12.2003

11 грудня 2003 року Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав від імені держави Україна Конвенцію ООН про боротьбу з корупцією – першу міжнародну конвенцію, що регулює питання боротьби з цим явищем. Конвенцію підписало близько 100 країн – членів Організації Об‘єднаних націй. Підписання відбувалося з 9 по 11 грудня 2003 року в ході Політичної конференції високого рівня у м. Меріда (Мексиканські сполучені штати).

Міністр юстиції України Олександр Лавринович повідомив, що підписання Конвенції вимагатиме внесення відповідних змін до українського законодавства.

Він зазначив, що Конвенція ООН суттєво відрізняється від конвенцій Ради Європи, до яких Україна приєдналася раніше. Зокрема, є значно ширшим коло визначених корупційних діянь. Крім того, Конвенція містить окремий розділ щодо заходів з протидії корупції, який регулює це питання шляхом встановлення зобов’язань держав-учасниць проводити скоординовану політику та практику попередження та протидії корупції, а також створювати органи, що займаються боротьбою та протидією корупції. Визначено основні засади протидії корупції в приватному та публічному секторі. Зокрема, такі аспекти, як кодекси поведінки публічних посадових осіб, державні закупівлі, управління публічними фінансами, публічна звітність, заходи по відношенню до судових органів та органів прокуратури. Конвенція також визначає заходи з попередження відмивання коштів.

Найбільш спірним аспектом Конвенції, що отримав найбільшу кількість запитань та зауважень, Міністр юстиції України назвав норми щодо принципів міжнародного співробітництва з метою повернення коштів, які були незаконно вивезені з тієї чи іншої країни. Проте в ході переговорів вдалося узгодити цілий ряд заходів в цій галузі, зазначив Олександр Лавринович.

За словами українського міністра, Конвенція ООН про боротьбу з корупцією набуде чинності за умови ратифікації не менше 30 країнами.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2003

11.12.2003

10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003