(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Пілотний проект інформаційної системи „Біженець” буде запущено в Україні до кінця року в рамках співробітництва з ЄС в сфері юстиції та внутрішніх справ

12.12.2003

До кінця року планується запустити пілотний проект інформаційної системи „Біженець”. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Василь Мармазов за підсумками Шостого засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що відбулося 11 грудня 2003 року в м. Києві. За словами Василя Мармазова, проект розроблено в рамках Угоди про Партнерство та Співробітництво між Україною і ЄС в частині співробітництва в сфері юстиції та внутрішніх справ.

Заступник міністра юстиції повідомив, що інформаційна система „Біженець” є одним з елементів підвищення ефективності боротьби з нелегальною міграцією через Україну.

Проектом передбачається створення інформаційної системи обліку та аналізу міграційних процесів, а також взаємний електронний обмін інформацією між центральним апаратом Держкомнацміграції та органами міграційної служби м. Києва та Київської області, в тому числі щодо дактилоскопії відповідних осіб.

ЄС-івська готова надати технічну допомогу для розвитку ІС „Біженець” в рамках проекту „Покращення діяльності України та Молдови у сфері надання притулку”. Це дозволить регіональним органам міграційної служби України мати доступ до центральної бази даних Держкомнацміграції.

Крім того, ЄС-івська сторона повідомила про можливість надання підтримки українським органам влади щодо більш ефективного аналізу міграційних потоків в рамках проекту „Покращення міграційного менеджменту”. Проект розпочнеться в першій половині 2004 року. В рамках проекту ЄС готова надати допомогу для покращення матеріальних умов перебування в Україні нелегальних мігрантів, а також для надання мігрантам правової допомоги. Крім того, передбачаються заходи щодо посилення можливостей українських органів державної влади щодо ідентифікації затриманих мігрантів та управління мігрантами.

ЄС-івська сторона також повідомила про намір провести експертне вивчення можливості щодо запровадження в Україні інформаційної системи сумісної з європейською електронною системою обміну інформацією щодо осіб які подали заяву на отримання притулку (EURODAC) та відповідності законодавства України в сфері міграції та притулку стандартам ЄС.

ДОВІДКА. Міністерство юстиції України відповідає за реалізацію двох з визначених Радою з питань співробітництва між Україною та ЄС пріоритетних напрямків виконання Угоди про Партнерство та Співробітництво між Україною та ЄС - наближення законодавства України до законодавства ЄС та координацію співробітництва в сфері юстиції та внутрішніх справ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2003

11.12.2003

10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003