(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ЄС пропонує Україні фінансову допомогу в репатріації нелегальних мігрантів

12.12.2003

Європейська Комісія заявляє про готовність ЄС-івської сторони надати Україні фінансову допомогу в репатріації нелегальних мігрантів в рамках Програми покращення міграційного менеджменту та боротьби з незаконною міграцією через Україну. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Василь Мармазов за підсумками Шостого засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що відбулося 11 грудня 2003 року в м. Києві.

За словами заступника міністра юстиції, програмою, зокрема, передбачається надання фінансової допомоги Україні у добровільній репатріації 150 нелегальних мігрантів (проект знаходиться на стадії розробки). Василь Мармазов повідомив, що органами внутрішніх справ в Україні щорічно виявляється близько 10 тис. нелегальних мігрантів. В середньому витрати на примусове видворення однієї такої особи становлять 500-600 дол. США, що в розрахунку на рік становить 5-6 млн. дол.США.

Крім того, програмою передбачено пряму допомогу у підтримці мінімальних стандартів утримання незаконних мігрантів у Закарпатському регіоні та проведення досліджень міграційних потоків.

Як повідомив Василь Мармазов, члени ЄС-івського комітету висловили задоволення результатами співробітництва між Україною та ЄС в сфері юстиції та внутрішніх справ. Зокрема, розвитком в Україні нормативно-правової бази з цих питань та зусиллями України щодо укладення міжурядових та міжвідомчих договорів по боротьбі з організованою злочинністю.

Члени Комітету висловили також задоволення практичними кроками. Зокрема, розвитком співпраці з посольствами Китаю, Афганістану, Індії, В'єтнаму стосовно допомоги в примусовому поверненні їх громадян, затриманих за порушення державного кордону. За 8 місяців 2003 року за допомогою іноземних посольств повернуто до країн проживання 178 нелегальних мігрантів, затриманих на західній ділянці державного кордону України.

Василь Мармазов, зазначив, що Європейська Комісія вивчає можливість щодо надання допомоги Україні в рамках проекту „Судова адміністрація” зі створення бази даних найважливіших судових рішень в справах про кримінальні злочини та з процедурних питань.

ДОВІДКА. Міністерство юстиції України відповідає за реалізацію пріоритетних напрямків виконання Угоди про Партнерство та Співробітництво між Україною та ЄС - наближення законодавства України до законодавства ЄС та співробітництво в сфері юстиції та внутрішніх справ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2003

11.12.2003

10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003