(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Публічна політика - найбільш корумпована сфера в Україні

12.12.2003

Найбільша в Україні загроза від корупції знаходиться в сфері публічної політики. Україна мусила суттєво змінювати своє виборче законодавство протягом останніх п’яти років з метою створення нормативних умов прозорого фінансування виборчих компаній всіх рівнів, а також суспільного контролю за цим процесом. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович у промові на Політичній Конференції високого рівня з нагоди підписання Україною та ще близько 100 країнами – членами Організації Об′єднаних Націй першого міжнародного акту у боротьбі з корупційними діяннями - Конвенції ООН проти корупції.

Як повідомлялося, Політична конференція відбулася з 9 по 11 грудня 2003 р. в м.Меріда (Мексиканські сполучені штати). Від імені української держави, у відповідності з Розпорядженням Президента України, Конвенцію ООН проти корупції підписав Міністр юстиції.

У своїй промові Міністр юстиції України констатував важливість вперше задекларованого на міжнародному рівні засадничого принципу Конвенції ООН - щодо повернення активів корупційного походження до країни з якої вони були незаконно вивезені. “Для України це питання актуальне не лише теоретично.” – підкреслив Олександр Лавринович. Він висловив сподівання що до сприяння іншими країнами у повернені в Україну коштів, отриманих в внаслідок корупційних діянь, які “знайшли притулок” в інших державах.

Міністр юстиції України повідомив світову спільноту, що підписаний у листопаді Верховною Радою України закон про державне фінансування політичних партій стане черговим кроком на шляху боротьби з корупційними проявами.

Український Міністр також повідомив, що національне законодавство України вже сьогодні відповідає вимогам Конвенції в частині протидії “відмиванню брудних” грошей, в тому числі корупційного походження. „Протягом останнього року, після внесення України до чорного списку держав, визначених FATF, як такі що не співпрацюють у боротьбі з “відмиванням” коштів, в Україні прийняті та набули чинності всі необхідні закони та підзаконні акти, створено спеціальну структуру фінансового моніторингу.” – наголосив він.

“Україна свідома того, які втрати несуть її громадяни через корупційні прояви в різних складових суспільного життя. Боротьбу з корупцією декларують держави практично усіх типів. Я певен, що крок Організації Об’єднаних Націй для протидії корупції, матиме підтримку суспільств всіх країн.” – зазначив Міністр юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2003

11.12.2003

10.12.2003

09.12.2003

08.12.2003

05.12.2003