(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

В Європейському Суді розглядається 6 справ проти України, ще 148 можуть бути прийняті до розгляду найближчим часом

15.12.2003

Станом на листопад 2003 року Європейський Суд з прав людини визнав прийнятними до розгляду 6 заяв проти України. На сьогодні справи проходять у Суді розгляд щодо суті. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Ще 148 заяв проти України, за словами Міністра, надіслані Уряду України для надання зауважень. Це справи, які протягом 11 місяців 2003 року не були визнані Європейським Судом неприйнятними і тепер розглядатимуться щодо їх прийнятності.

Міністр повідомив, що серед заяв, які вже взяті до розгляду Європейським Судом, розглядається скарга на нелюдські умови утримання в місцях позбавлення волі та неефективне розслідування прокуратурою скарг на застосування психотропних засобів (стаття Конвенції про захист прав та основних свобод людини про заборону катування, нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження чи покарання).

Друга справа стосується скарги, зокрема, на тривалість повадження у справі щодо встановлення факту перебуання заявниці у Чорнобильській зоні відчуження та у зв′язку з цим,на тривлу невизначеність її статусу учасника ліквідації аварії на ЧАЕС (стаття Конвенції про право на справедливий судовий розгляд та стаття Протоколу №1 – право на вільне володіння своїм майном)

По цій же статті Протоколу№1 розглядається ще одна справа, що стосується скарги на скасування в порядку нагляду остаточного рішення про стягнення з Ялтинського міськвиконкому на користь заявника 386 тис. гривень.

Європейський Суд розглядає також справу по скарзі на виселення заявника з квартири за його відсутності, а також на зникнення майна та неефективне розслідування факту крадіжки (статті Протоколу №1 щодо вільного володіння своїм майном та паво на повагу до сімейного життя).

Ще 2 справи стосуються скарг на невиконання рішень суду, винесених на користь заявниць, щодо стягнення заборгованості щодо надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення, гарантованих законодавством України працівникам освіти (стаття Конвенції про право на справедливий судовий розгляд та Протоколу №1 на вільне володіння своїм майном).

Олександр Лавринович також нагадав, що з 1997 року (рік підписання Україною міжнародної Конвенції про захист прав та основних свобод людини) до Європейського Суду з прав людини проти України було подано близько 8 тисяч скарг. По 7 справах Євросудом винесено рішення, якими констатовано порушення Україною окремих положень Конвенцій. Рішення Європейського Суду виконуються Україною у повному обсязі.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


15.12.2003

12.12.2003

11.12.2003

10.12.2003

09.12.2003