(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

У кожному випадку спору з іноземними інвесторами Україна виходитиме з можливості мирного врегулювання – Міністр юстиції

02.06.2011

У кожному випадку виникнення спору з іноземним інвестором Україна виходитиме, насамперед, з можливості мирного врегулювання. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович у ході юридичного форуму «Eurolawyer 2011», під час якого розглядаються питання захисту в країнах СНД іноземних інвестицій.

Форум відбувається 2-3 червня у Лондоні в форматі «ЄС – країни СНД». Програма заходу передбачає обговорення питань, пов’язаних з юридичними та практичними аспектами інвестування в країни СНД. У форумі заявили участь високопоставлені державні чиновники країн ЄС та СНД, власники та керівники бізнесу, керівники юридичних відділів компаній, науковці та інші зацікавлені учасники.

Український міністр наголосив, що не зважаючи на те, що досі у переважній більшості випадків арбітражні суди виносили рішення на користь України, держава прагне врегульовувати спори з інвесторами насамперед шляхом переговорів.

Олександр Лавринович також повідомив, що на сьогодні Україною підписано більше 50 міжнародних двосторонніх угод про сприяння та взаємний захист інвестицій. Даними угодами визначено порядок вирішення можливих суперечок з іноземними інвесторами, спрямований спочатку на досягнення мирного врегулювання спору. Крім того, Україна стала учасницею низки міжнародних конвенцій, які, серед іншого, регулюють порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами.

Олександр Лавринович також зазначив, що на сьогодні Міністерство юстиції України, яке уповноважене здійснювати захист інтересів держави в іноземних судах, веде переговори щодо мирного врегулювання спорів по 7 справах. Зокрема, у провадженні Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів знаходяться 4 справи за позовами, заявленими іноземними суб’єктами проти України.

Загалом, станом на травень 2011 року Україною були укладені мирові угоди в процесі арбітражних проваджень у 6 справах. Ще у 10 справах рішення було прийняте на користь держави України. У двох випадках арбітражні трибунали частково задовольнили вимоги позивачів, водночас суттєво зменшивши суму позивних вимог до держави Україна.


Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271- 17-33
E-mail: press@minjust.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


02.06.2011

01.06.2011

31.05.2011