(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Вийшов друком «Бюлетень Міністерства юстиції України» за грудень

29.12.2012

Вийшов друком «Бюлетень Міністерства юстиції України» за грудень (№ 12 (134)/2012).

У черговому номері бюлетеня, у рубриці «Юридичні акценти» публікується інтерв’ю з директором Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України А. В. Вишневським про надання стандартної безоплатної правової допомоги адвокатами.

У рубриці «Правова наука» підрубриці «Теорія та історія держави і права» публікується стаття Б. В. Малишева «Сутність права як телеологічна категорія», у підрубриці «Цивільне право» стаття «Відповідальність за шкоду, завдану малолітніми, неповнолітніми та недієздатними особами» (автор – В. І. Бірюков), у підрубриці «Сімейне право» стаття «Про припинення батьківських прав та обов’язків» (автор –Л. В. Красицька), у підрубриці «Господарське право» стаття «Правова природа відповідальності у господарському процесі» (автор – В. В. Григор’єва), у підрубриці «Трудове право» публікуються такі статті: «Поняття та окремі види норм трудового права в аспекті правозастосування» (автор – В. В. Єрьоменко), «Підходи до розуміння нормативності принципів трудового права України» (автор – О. В. Старчук); у підрубриці «Аграрне право» – статті: «Співвідношення угоди про сільське господарство з іншими договорами системи угод права СОТ» (автор – А. В. Духневич), «Правове забезпечення охорони праці у рослинництві: стан та перспективи розвитку» (автор – Т. С. Новак); у підрубриці «Земельне право» публікується стаття «Земельна реформа в Україні на сучасному етапі: проблеми правового забезпечення» (автор – Ю. С. Петлюк), у підрубриці «Адміністративне право» – статті: «Проблеми соціального захисту працівників правоохоронних органів як ключового фактора забезпечення їх безпечної діяльності» (автор – А. І. Суббот), «Концепт особистої безпеки в практичній діяльності органів внутрішніх справ» (автор – В. М. Тімашова); у підрубриці «Кримінальне право» публікуються статті: «Окремі проблеми застосування міжнародно-правових норм у кримінальному праві України» (автор – М. П. Куцевич), «Суб’єкт складу злочину, передбаченого статтею 384 Кримінального кодексу України» (автор – І. О. Харь) та «Відповідальність за співучасть у вчиненні умисного вбивства: історико-правовий аспект» (автор – Б. О. Чупринський); у підрубриці «Кримінально-виконавче право» стаття В. В. Кондратішиної «Щодо змісту діяльності держави із забезпечення правового статусу засуджених в Україні», у підрубриці «Рецензії» рецензія на підручник «Конституційне право України» (автор – А. М. Колодій).

У рубриці «Трибуна дисертанта» публікуються статті аспірантів та пошукачів І. А. Богдан, Ю. О. Даниленка, Н. В. Карпінської, О. В. Коропа, В. П. Мельника, І. В. Швець.

У рубриці «Нотаріат України: теорія і практика» опублікована стаття «Деякі гарантії охорони нотаріальної таємниці в кримінальному провадженні» (автор – О. Є. Остапенко).

У рубриці «Новини юриспруденції» публікується стаття «100-річний ювілей українського правознавця Романа Васильовича Бершеди» (автор – О. В. Зайчук, перший заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, заслужений юрист України, головний редактор журналу «Бюлетень Міністерства юстиції України», запрошення вчених-процесуалістів, практиків, студентів до участі в першій міжнародній науковій конференції кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Актуальні проблеми теорії та практики нотаріального, цивільного, виконавчого процесів: співвідношення і взаємодія», яка відбудеться 21-22 лютого 2013 року, а також публікуються відомості про призначення, привітання, перелік наказів Міністерства юстиції України з 31 жовтня 2012 року по 30 листопада 2012 року та перелік статей, опублікованих у журналі у 2012 році.

Нагадуємо, що офіційний сайт «Бюлетеня Міністерства юстиції України» - http://ovu.com.ua/bulletin

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


29.12.2012

28.12.2012

27.12.2012