(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Україна та Марокко парафували два міждержавні договори про взаємну допомогу в цивільних та в кримінальних справах

29.05.2013

Україна та Королівство Марокко парафували два двосторонні міжнародні договори - про взаємну правову допомогу в цивільних та в кримінальних справах. Парафування відбулося за підсумками переговорів, що тривали в Міністерстві юстиції України 27-28 травня. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

За словами Міністра,  необхідність укладення двосторонніх угод обумовлена важливим значенням, яке обидві держави надають врегулюванню правових відносин в  указаних сферах.

Так, укладення Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у цивільних справах створить додаткові гарантії правового захисту громадян сторін, надавши можливість громадянам однієї країни вільно звертатися до суду та інших компетентних органів іншої країни, подавати позови та захищати свої права та інтереси у цивільних справах. Подальша реалізація цього Договору створить також підстави для забезпечення громадянам обох держав можливостями та гарантіями щодо реалізації їхніх прав та захисту інтересів, створить правову основу для ефективної взаємодії установ юстиції сторін при наданні міжнародної правової допомоги у цивільних справах, визначить порядок і правові підстави для взаємного визнання та виконання судових рішень.

З укладенням Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у кримінальних справах будуть створені умови для ефективної взаємодії судів, органів прокуратури та інших компетентних органів Сторін щодо попередження та розслідування злочинів, а також здійснення заходів з конфіскації майна і доходів, одержаних злочинним шляхом.

Угоди набудуть чинності після ратифікації та виконання обома країнами необхідних внутрішньодержавних процедур.

Як повідомлялося раніше, делегацію України для участі у переговорах між Україною та Королівством Марокко щодо підготовки проектів договорів про правову допомогу у цивільних справах та у кримінальних справах було утворено розпорядженнями Президента України від 27 вересня 2011 року № 287 та № 288. Очолювала делегацію України Перший заступник Міністра юстиції Ємельянова Інна Іванівна.

На сьогодні між Україною та Королівством Марокко питання щодо надання міжнародної правової допомоги у цивільних та кримінальних провадженнях врегульовано лише багатосторонніми міжнародними договорами. Зокрема, це Гаазька конвенція з питань цивільного процесу 1954 року; Гаазька конвенція про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року; Гаазька конвенція про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року; Конвенція про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року; Конвенція про стягнення за кордоном аліментів 1956 року; Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності 2000 року; Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції 2003 року.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


29.05.2013

28.05.2013

27.05.2013