(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Міністр юстиції: Конвенція з прав людини визнає, що обвинувальний вирок є підставою для позбавлення свободи

30.05.2013

Європейська конвенція про захист прав та основоположних свобод людини, що є основним документом, яким керується у своїй практиці Європейський суд з прав людини, визнає: навіть якщо були порушені права людини на свободу та особисту недоторканість, засудження особи судом є підставою для позбавлення її свободи.

Про це заявив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідаючи на запитання кореспондента тижневика «2000» щодо рішення Європейського суду з прав людини, у справі «Тимошенко проти України». Ексклюзивне інтерв‘ю виданню Міністра юстиції вийде друком у п‘ятницю, 31 травня.

Зокрема, відповідаючи на запитання ЗМІ, Міністр наголосив, що на сьогодні мова не йде про виконання указаного рішення Європейського суду, оскільки воно ще не набуло статусу остаточного.

Водночас, зазначив Міністр юстиції, даним рішенням Суд констатував порушення лише в частині рішення Печерського суду, який під час судового слідства змінив Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Проте, виправити цю помилку на сьогодні вже не є можливим, оскільки вступив у силу обвинувальний вирок, і, згідно положень Європейської конвенції про захист прав та основоположних свобод, це є підставою для позбавлення особи свободи.

Що стосується другого виявленого порушення у справі «Тимошенко проти України», констатованого Європейським судом, щодо невідповідності національного законодавства європейській практиці, то дане порушення вже усунуте з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України. За словами Міністра, новий Кодекс вже не дозволить суддям ухвалювати рішення подібного тому, про яке йдеться у справі «Тимошенко проти України».

«Таким чином, в цій частині рішення Європейського суду Україна виконала навіть раніше, ніж воно з‘явилося», - зазначив Міністр, коментуючи запитання журналіста.

Крім того, у своєму інтерв‘ю Міністр юстиції відповів на запитання кореспондента видання щодо становлення нової системи реєстрації прав на нерухоме майно. Міністру також були поставлені питання щодо запровадження в країні системи безоплатної правової допомоги, приведення умов тримання засуджених до європейських стандартів тощо.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


30.05.2013

29.05.2013

28.05.2013