(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ОЛЕНА ЛУКАШ ЗВЕРНУЛАСЬ З ВІДКРИТОМ ЛИСТОМ ДО СЕКРЕТАРЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ ТОМАСА МАРКЕРТА

03.10.2013

Перш за все хочу висловити глибоку подяку Європейській Комісії «За демократію через право» (Венеціанській Комісії), Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ та іншим міжнародним експертним організаціям і структурам за плідне співробітництво і конструктивний діалог у напрямі розвитку українського виборчого законодавства та імплементації норм європейського права.

Окремо завдячуємо Венеціанській Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ за проведення експертизи проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів». В умовах наближення до Вільнюського саміту Східного партнерства 28-29 листопада ц.р. Україна докладає рішучих зусиль щодо виконання вимог Європейського Союзу для підписання угоди про асоціацію.

Прийняття Верховною Радою України 5 вересня ц.р. Закону України «Про повторні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197, 223» та доопрацювання проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» є найкращим свідченням досягнення значного прогресу нашої держави у цьому напрямі.

У той же час системне реформування виборчого законодавства України, в тому числі пов’язане із внесенням змін до Конституції України, має і буде продовжуватись для досягнення повної гармонізації з європейськими стандартами та запровадження європейських цінностей у цій сфері.

У зв’язку з цим необхідно зазначити, що низка зауважень та рекомендацій Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ носять політичний характер і тому вимагають тривалого часу та політичного консенсусу для їх імплементації.

Слід відмітити, що широкий діалог з громадськістю щодо удосконалення виборчого законодавства України, який проводиться Міністерством юстиції, ще раз підтверджує важливість проведення дискусії за участю представників різних політичних сил, наукових кіл та громадських організацій для вироблення узгодженої позиції стосовно питань розвитку та гармонізації виборчого законодавства.

Міністерство юстиції продовжуватиме практику відкритого громадського обговорення усіх напрацювань у зазначеній сфері з метою врахування позицій політичних партій та інших інституцій українського громадянського суспільства, а також широкого висвітлення цих процесів у засобах масової інформації.

Ми високо цінуємо кваліфіковану експертну допомогу, що надається Україні Венеціанською Комісією, ОБСЄ/БДІПЛ та іншими міжнародними організаціями та структурами і висловлюємо готовність до подальшої співпраці.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


03.10.2013

02.10.2013

01.10.2013