(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ВІДКРИТО АРХІВНУ ВИСТАВКУ ПРО УКРАЇНСЬКУ СТУДЕНТСЬКУ ЕМІГРАЦІЮ

18.11.2013

Із 15 по 21 листопада у Київському міському будинку учителя (вул. Володимирська, 57) проходить виставка під назвою «Українська студентська еміграція (за документами ЦДАЗУ)». Приурочена вона Міжнародному дню студента, який відзначається щороку 17 листопада.

Архівні матеріали, представлені на виставці, свідчать: найбільш масовою студентська еміграція була з України у 1920-1930 роках. Саме тоді до Європи у міжвоєнний і післявоєнний періоди для здобуття освіти, фаху виїхало багато талановитої і здебільшого націоналістично налаштованої молоді.

Після Другої світової війни чимало української студентської молоді знову емігрує до Європи, а в другій половині ХХ століття – до США та Канади, де утворює там свої організації при вищих учбових закладах.

В експозиції представлені документи (фотографії, статути, листи, комунікати тощо) із фондів Центрального державного архіву зарубіжної україніки (ЦДАЗУ), які репрезентують еміграційні тенденції в українському студентському русі ХХ століття.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


18.11.2013

15.11.2013

14.11.2013