(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

У Києві проведено семінар для суддів та працівників районних судів з питань міжнародної правової допомоги

19.11.2013

У рамках співпраці Головного управління юстиції у м. Києві з Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в місті Києві у Головному управлінні юстиції у м. Києві за участю представників Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції України відбувся семінар на тему: «Виконання Україною міжнародних договорів з питань цивільного та кримінального судочинства, зокрема, забезпечення виконання Конвенції про цивільно – правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року; Особливості виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном 1956 року».

У семінарі взяли участь судді та помічники суддів районних судів м. Києва. Під час семінару були обговорені наступні питання:

  • Особливості виконання Конвенції про цивільно – правові аспекти міжнародного викрадення дітей;
  • Особливості виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном;
  • Виконання Україною міжнародних договорів з питань цивільного та кримінального судочинства, обговорення проблемних питань;

Крім того, у зв’язку з необхідністю врегулювання взаємодії судів м. Києва та Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, на семінарі обговорено питання:

  • Порядок взаємодії судових органів з органами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно щодо надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації виникнення і припинення обтяжень;

Винесені на обговорення питання порядку денного викликали жвавий інтерес з боку представників судів. Семінар пройшов у форматі виступів фахівців з питань міжнародного співробітництва Головного управління юстиції у м. Києві та обговорення у форматі: запитання – відповідь.

У ході обговорення йшлося про шляхи врегулювання багатьох спірних питань, що виникають у процесі взаємодії органів юстиції з судами.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


19.11.2013

18.11.2013