(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

У Житомирі стартував 19-й навчальний рік у юридичному лекторії

19.11.2013

Традиційно у листопаді відбувається відкриття нового навчального року в юридичному лекторії, що вже 19 років функціонує при Головному управлінні юстиції у Житомирській області.

Цього року юридичний лекторій знову гостинно відчинив свої двері для учнів 9 – 11 класів загальноосвітніх шкіл м. Житомир, які є переможцями та учасниками міської, обласної, національної олімпіад або просто мають бажання поглибити свої знання з права. Урочисті збори з нагоди початку нового навчального року у юридичному лекторії відбулися на базі Житомирського ліцею №25 ім. М. Щорса.

Починаючи з листопада і до травня кожного наступного року, лекторій щочетверга збирає учнівську молодь. Поглиблений курс з права для слухачів тут викладають досвідчені фахівці Головного управління юстиції, прокуратури, суду, податкової інспекції, органів нотаріату, кращі вчителі історії і права житомирських міських шкіл.

У ході навчання, крім теоретичних занять, школярі мають змогу побувати на судових засіданнях, в установі виконання покарань, ознайомитися з практикою роботи державних нотаріальних контор обласного центру, приватних нотаріусів, з досвідом кращих правозахисників міста тощо.

Навчальна програма юридичного лекторію побудована з урахуванням останніх змін у чинному законодавстві. Завершується навчальний рік у юридичному лекторії конкурсом-захистом науково-дослідницьких робіт, теми яких слухачі обирають протягом перших двох - трьох місяців навчання. Переможці та призери нагороджуються дипломами та грамотами Головного управління юстиції у Житомирській області.

Свого часу ініціаторами створення лекторію виступили працівники Головного управління юстиції та управління освіти Житомирської міської ради, які затвердили положення про лекторій, навчальну програму, викладацький склад. Гарну традицію згодом підхопили й інші територіальні управління юстиції області – і тепер у 10 районах Житомирщини діють подібні юридичні лекторії.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


19.11.2013

18.11.2013