(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ОЛЕНА ЛУКАШ: МІН’ЮСТ СПІЛЬНО З АДВОКАТУРОЮ ВПРОВАДЖУЄ МАСШТАБНИЙ ПРОЕКТ НАЦІОНАЛЬНОГО ЗНАЧЕННЯ

19.11.2013

- Мін’юст спільно з адвокатурою впроваджують масштабний проект національного значення, спрямований захистити осіб, які зазнали кримінального переслідування, та представництво в судовому процесі інтересів соціально незахищених громадян. Цей проект – реалізація Закону України «Про безоплатну правову допомогу» через формування та розвиток системи безоплатної правової допомоги з боку держави, яка втілюється з початку цього року, - повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш під час Міжнародної конференції «Адвокатське самоврядування в Україні: перші досягнення та виклики».

За її словами, за цей час адвокатами системи надано негайну правову допомогу понад 20-ти тисячам осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину, при цьому захист за призначенням здійснювався і продовжує здійснюватися у понад як 36-ти тисячах кримінальних проваджень.

- Зберігається тенденція до зменшення кількості відмов клієнтів від адвокатів, наданих державою затриманим особам: у жовтні проти вересня вона зменшилась удвічі і з початку року в середньому становить 7,4 % у кримінальних провадженнях. Це свідчить про підвищення якості надання безоплатної вторинної правової допомоги, - наголосила Міністр юстиції.

Олена Лукаш зазначила, що система безоплатної правової допомоги вже сьогодні має суттєвий позитивний вплив на розвиток адвокатури загалом.

- По-перше, система привабила молодих активних адвокатів, по-друге, створила умови для постійного обміну досвідом між адвокатами, формування єдиних стратегій і тактик захисту. По-третє, за рахунок організованого захисту адвокатура отримала можливість впливати на практику застосування нового Кримінально-процесуального кодексу. По-четверте, держава пропонує цілком достойну оплату адвокатам за тих клієнтів, які ніколи не могли і навряд чи зможуть їм заплатити, забезпечує регулярне підвищення кваліфікації адвокатів системи, - підсумувала Міністр юстиції.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


19.11.2013

18.11.2013