(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

МІН`ЮСТ ВДОСКОНАЛЮЄ ЗАКОНОДАВСТВО У СФЕРІ ЕЛЕКТРОННОГО ЦИФРОВОГО ПІДПИСУ

20.11.2013

Відбулося засідання спільної робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів у сфері електронного цифрового підпису за участі представників Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державного підприємства «Інформаційний центр» та Всеукраїнської асоціації «Інформаційна безпека та інформаційні технології».

Головною метою засідання робочої групи було початок роботи з перегляду, підготовки та гармонізації стандартів та регламентів інфраструктури відкритих ключів та надання послуг електронного цифрового підпису.

Під час засідання обговорювався спільний проект наказу Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження переліків стандартів у сфері електронного цифрового підпису як такі, що визначаються перспективними для перегляду та гармонізації відповідно до встановлених законодавством процедур».

Також на засіданні було погоджено остаточну редакцію спільного проекту наказу Міністерства юстиції України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про затвердження Вимог до алгоритмів, форматів та інтерфейсів, що реалізуються у засобах шифрування та надійних засобах електронного цифрового підпису».

Ухвалення цього наказу забезпечить затвердження вимог до алгоритмів, форматів та інтерфейсів, що реалізуються у засобах шифрування та надійних засобах електронного цифрового підпису, для забезпечення технологічної сумісності програмно-технічних комплексів акредитованих центрів сертифікації ключів та підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з розробленням, виробництвом, сертифікаційними випробуваннями (експертними дослідженнями) та експлуатацією надійних засобів електронного цифрового підпису та засобів

криптографічного захисту інформації, що застосовуються в системах електронного документообігу для забезпечення конфіденційності інформації.

Реалізація цих вимог сприятиме забезпеченню ефективного криптографічного захисту інформації, створенню сучасної інтероперабельної Національної системи електронного цифрового підпису та гармонізації з європейськими стандартами, - зазначив начальник Управління функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Дмитро Журавльов.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


20.11.2013

19.11.2013