(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ ЗОБОВ’ЯЗАВ РОСІЮ УТРИМАТИСЯ ВІД БУДЬ-ЯКИХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ В УКРАЇНІ

14.03.2014

Європейський суд з прав людини застосував тимчасові заходи згідно правила 39 ЄСПЛ, зобов'язавши Росію утриматися від будь-яких військових дій проти громадян України на її території. Таке рішення було прийнято у відповідь на звернення українського Уряду. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

У четвер, 13 березня, Уряд України подав до Європейського суду з прав людини термінову заяву з проханням застосувати до Уряду Російської Федерації тимчасові заходи відповідно до правила 39 Регламенту ЄСПЛ. Окрім того, Уряд України подав міждержавну заяву, в якій були наведені факти порушення прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод та Протоколами до неї, у зв'язку з військовою окупацією і контролем Автономної Республіки Крим Російською Федерацією.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, зазначене рішення ЄСПЛ є дуже важливим для України, оскільки тепер не тільки світовий політикум, але й міжнародні судові установи визнають брутальні порушення Росією основоположних прав людини на території України.

«Такі рішення дуже важливі, тому що очільники, які давали вказівки розпочати агресію проти України, не просто підуть з своїх посад, відтепер їм доведеться відповісти за свої дії згідно із міжнародним законодавством без строків давності», - наголосив Павло Петренко.

Окрім того, Міністр зазначив, що ЄСПЛ прийняв відповідне забезпечувальне рішення в максимально короткі строки – заява була подана напередодні, а вже ввечері того ж дня суд опублікував відповідне рішення на своєму сайті.

Нагадаємо, у фактах, викладених у заяві, українська сторона наголосила, що, починаючи з 27 лютого 2014 року, озброєні групи під очевидним керівництвом і контролем Російської Федерації захопили будівлі парламенту Криму, Ради міністрів АРК і почали захоплення інших адміністративних та військових об’єктів на Кримському півострові.

«Серед міжнародного співтовариства не існує жодних сумнівів, що збройні групи, які захопили державні органи в Криму, є російськими солдатами, незважаючи на те, що розпізнавальні знаки на їхній формі зрізані», - йдеться у документі.

Українська сторона наголошує, що всі дії, які зараз відбуваються в Криму, є частиною сценарію, розробленого російськими органами влади спеціально з метою анексії Кримського півострова, який є невід'ємною частиною суверенної території України.

Ситуація на окупованому Кримському півострові є вже дуже напруженою і зафіксовано серйозні інциденти порушення прав людини.

З огляду на це незаконний, запланований російською владою референдум 16 березня 2014 року неминуче призведе до ще більшої конфронтації на Кримському півострові, загострення ситуації на півострові, в результаті військових дій і порушення прав людини місцевого населення, що захищаються статтями 2 і 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Українська сторона просить ЄСПЛ зобов’язати Уряд Російської Федерації:

- утриматися від вжиття будь-яких заходів, у тому числі військових дій, які можуть загрожувати життю та здоров’ю цивільного населення на території України в цілому і на території Кримського півострова зокрема;

- розблокувати військові частини на території Криму і зупинити спроби захопити їх;

- вивести свої збройні сили з території України, зокрема, з території Кримського півострова, аби не загострювати конфлікт, і не провокувати військові дії на зазначеній території, які можуть призвести до масової загибелі людей і поранення цивільного населення, тим самим призводячи до порушень прав, гарантованих статтями 2 і 3 Конвенції.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


14.03.2014

13.03.2014

12.03.2014