(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ЄСПЛ ЗОБОВ’ЯЗАВ РФ ПОВЕРНУТИ ВИКРАДЕНИХ РОСІЙСЬКИМИ ТЕРОРИСТАМИ ДІТЕЙ – СИРІТ В УКРАЇНУ

13.06.2014

Росія має негайно повернути дітей-сиріт та їх вихователів, які були захоплені російськими терористами 12 червня 2014 в м. Сніжне Донецької області та незаконно переправлені до Російської Федерації. Таке рішення ухвалив сьогодні у відповідь на позов Міністерства юстиції Європейський суд з прав людини на підставі Правила №39 «Тимчасові заходи» Регламенту ЄСПЛ.

Окрім того ЄСПЛ зобов’язав Російську Федерацію в термін до 17 червня надати пояснення про обставини, що супроводжували незаконний перетин російського кордону захоплених українських дітей-сиріт та їх вихователів.

Даній справі у ЄСПЛ надано статус пріоритетної.

В результаті таких оперативних дій, вже зараз українських дітей-сиріт везуть в Україну.

Проте, за словами Міністра юстиції Павла Петренка, це жодним чином не звільняє осіб, що незаконно вивезли дітей за кордон, від відповідальності.

"ЄСПЛ продовжить розгляд цієї справи в частині співпраці Російської Федерації з терористами, які незаконно вивезли українських дітей-сиріт та утримували їх понад добу на території сусідньої держави", - наголосив очільник.

Нагадаємо, 12 червня 2014 в м. Сніжне Донецької області, терористами ДНР було захоплено автобус із 25 дітьми-сиротами та 3 дорослими, що направлялися в дитячий оздоровчий табір «Корчагінець» у м.Кривій Ріг, Дніпропетровської області.

Зловмисники під загрозою зброї змусили водія змінити напрямок руху та у супроводі озброєних людей скерували вказаний автобус разом із пасажирами до Луганської області на КПП «Должанський».

В той же день російська сторона незаконно дозволила перевезти на територію РФ без відповідних дозвільних документів, а лише за копіями свідоцтв про народження, 16 дітей-сиріт та двох вихователів.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


13.06.2014

12.06.2014

11.06.2014