(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

До наступного засідання парламенту буде підготовлено законопроекти про застосування санкцій до терористів та сепаратистів

04.08.2014

Вже до наступного засідання Верховної Ради на розгляд парламентарів буде подана низка законопроектів, які забезпечать застосування санкцій до усіх причетних до сепаратизму та тероризму. Про це було повідомлено у ході засідання Комітету з питань застосування санкцій до осіб, які підтримують і фінансують тероризм в Україні, яке відбулося під головуванням Міністра юстиції Павла Петренка, очільника МВС Арсена Авакова та Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Відкриваючи засідання, Павло Петренко повідомив, що комітет нині працює над трьома основними напрямками. Перший з них – це аналіз санкцій і обмежень, які були вжиті країнами ЄС та США.

«Ми враховуватимемо їхній досвід, як у частині формування списку осіб, до яких були застосовані обмежувальні заходи, так і у частині економічних, фінансових і банківських обмежень, що були вжиті США та Євросоюзом», – сказав очільник Мін’юсту.

Другий блок питань, над якими, за словами Міністра юстиції, нині триває активна робота, стосується обговорення пропозицій і напрацювань, що були розроблені міністерствами і відомствами, щодо конкретних заходів обмежувального характеру до осіб, які причетні до підтримки тероризму і сепаратизму на території України.

«Третій блок питань стосується пропозицій комітету, які ми висловлюватимемо Уряду та Президенту України щодо внесення змін до законодавства з метою застосування санкцій до відповідних осіб», – повідомив Павло Петренко.

Водночас він зазначив: у рамках нині діючого законодавства, Україна вже може вживати санкції спрямовані на те, щоб не допустити незаконну матеріально-технічну підтримку терористів.

«Йдеться про обмеження в’їзду певних осіб на територію України, про обмеження витрат державних фінансів на закупівлю товарів російського походження державними компаніями та установами, а також органами місцевого самоврядування. Також про посилення контролю за діяльністю суб’єктів, які мають у своєму капіталі російську присутність», – зазначив Павло Петренко.

У свою чергу Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що нині весь світ вводить санкції до осіб та компаній, які причетні до тимчасової окупації Криму та тероризму на сході країни.

«ЄС та США запровадили цілий блок системних санкцій. Вони стосуються як протидії тимчасовій окупації Автономної республіки Крим, так і подій, які розгортаються на сході України. Однак санкції запроваджують не тільки представники Євросоюзу та Сполучених Штатів Америки. Обмеження щодо громадян та компаній, які допомагають терористам та сепаратистам ввели Канада, Японія та Австралія – це позиція багатьох країн світу», – сказав Павло Клімкін.

Він також наголосив, що робота комітету полягає в тому, щоб діяти скоординовано з партнерами по всьому світу, як у контексті запровадження списків щодо обмеження на в’їзд до України, так і щодо переліку юридичних осіб, які сприяють тимчасовій окупації Криму або підтримують терористичну діяльність у Донецькій та Луганській областях.

Як зазначив очільник МВС Арсен Аваков, правоохоронці виконують усі необхідні алгоритми та процедури, які дають змогу слідкувати за усіма суб’єктами, які допомагають терористам всередині країни чи на території Російської Федерації та інших країн.

«Ми вже відкрили кілька кримінальних проваджень за цим напрямком і продовжуємо працювати над новими справами. Правоохоронці не перешкоджатимуть підозрюваним в’їжджати на територію України. Навпаки, ми будемо їх чекати тут, щоб мати змогу провести всі необхідні слідчі дії», – повідомив Арсен Аваков.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


04.08.2014

01.08.2014

31.07.2014