(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Відкрито виставку документів Національного архівного фонду «Перемога силою духу», присвячену 25-й річниці Народного Руху України

09.09.2014

9 вересня 2014 року в Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбулося урочисте відкриття виставки документів Національного архівного фонду “Перемога силою духу”, присвячену 25-й річниці Народного Руху України.

Мовою архівних документів експозиція відтворює багатогранну діяльність Народного Руху України, поява якого ознаменувала утворення широкої народної опозиції та виявилися важливим кроком у здобутті Україною незалежності та розбудови її як демократичної держави.

Основу експозиції виставки складають унікальні документи з фонду Народного Руху України, що зберігаються в Центральному державному архіві громадських об’єднань України, а також з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного.

Цінні свідчення про поширення Руху по всій території України містяться в документах державних архівів Волинської, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Одеської, Полтавської, Чернігівської та інших областей.

Особливу увагу привертають документи з архівів Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, доступ до яких сьогодні, на жаль, неможливий.

Виставка репрезентує складний шлях, який пройшов Рух: від організаційного становлення як масової і незалежної громадської організації “Народний Рух України за перебудову” до поступової трансформації в провідну політичну партію.

Документи дозволяють відтворити масштабну роботу Центрального проводу Руху та його регіональних осередків щодо вироблення стратегії і тактики діяльності; організації низки масових суспільно-політичних акцій, зокрема “живого ланцюга” між Києвом і Львовом, присвяченого річниці проголошення Злуки УНР і ЗУНР, святкування 500-ліття українського козацтва на Запоріжжі, підняття на щоглі біля приміщення Київської міськради національного синьо-жовтого прапора тощо.

В експозиції представлені документи про позицію НРУ щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Актуального звучання набувають сьогодні відозви, заяви, листи керівництва Руху стосовно українсько-російських відносин за часи незалежності України, ситуації навколо Чорноморського флоту РФ, становища кримськотатарського народу та настроїв населення Автономної Республіки Крим тощо.

На виставці вперше презентують документи НРУ, нещодавно передані на державне зберігання до ЦДАГО України, які ввіллються у вже існуючий фонд. У рамках заходу також представлено відеофільм з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного з історії становлення НРУ, що висвітлює перебіг і проведення Установчого з’їзду Народного Руху України за перебудову.

У відкритті виставки взяли участь Олександр Сич, віце-прем'єр-міністр України; Ігор Бондарчук, заступник Міністра юстиції України; Іван Драч, перший голова Народного Руху України (1989)український поет, драматург, державний і громадський діяч та інші.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.09.2014

08.09.2014

06.09.2014

05.09.2014