(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

УКРАЇНА ЗВЕРНЕТЬСЯ ДО ЛАТВІЇ З ПРОПОЗИЦІЄЮ ВИСТУПИТИ ТРЕТЬОЮ СТОРОНОЮ У ЄСПЛ, – ПАВЛО ПЕТРЕНКО

29.09.2014

Україна офіційно звернеться до латвійського уряду з пропозицією вступити третьою стороною у трьох судових справах, які були відкриті в Європейському суді з прав людини за позовами України проти Російської Федерації. Про це під час зустрічі з делегацією Міністерства юстиції Латвійської Республіки на чолі з Міністром Гайдісом Берзіньшем повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.

«Для нас це дуже важливо, тому що це серйозний політичний месидж, що Європа і Європейський союз не залишають нас наодинці з Російською Федерацією, у тому числі й у судових процесах», - наголосив Павло Петренко.

Зі свого боку Гайдіс Берзіньш, заявив, що не бачить перепон у приєднані Латвії до процесів, які проводить Україна в ЄСПЛ.

«Я обов'язково звернуся до Міністра закордонних справ Латвії, оскільки у нас саме він відповідальний і компетентний з приводу представлення інтересів у ЄСПЛ, і поінформую його про вашу позицію. Зі свого боку я не бачу перешкод, щоб Латвія брала участь у цих процесах як третя особа», - зазначив латвійський Міністр.

Він також запропонував поділитися інформацією та досвідом реформ, які були проведені у Латвії.

«Наприкінці зустрічі ми передамо інформацію про наші реформи. Передусім вона стосуватиметься змін у судовій системі. Якщо вас зацікавить наш досвід, ми готові запросити українських експертів із питань роботи судів», - повідомив Гайдіс Берзіньш.

Павло Петренко подякував за пропозицію та зазначив, що вона є вкрай актуальною для України.

Міністри також обговорили актуальні питання поглиблення співробітництва міністерств на міжнародному рівні, а також робочі питання відносин між Україною та Латвією в межах компетенції відомств.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


29.09.2014

26.09.2014

25.09.2014