(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

НАКАЗ. Затверджено зміни до деяких наказів Мін`юсту

15.10.2014

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.10.2014    м. Київ     № 1643/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2014 р. за № 1206/25983

Про затвердження Змін до деяких
наказів Міністерства юстиції України

Відповідно до Закону України від 13 травня 2014 року № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України», з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства

НАКАЗУЮ:

 1. Затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України, що додаються.

 2. Департаменту антикорупційної політики Міністерства юстиції України (Сіверс Р.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
 3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рябошапку Р.Г.

МіністрПавло ПЕТРЕНКОПОГОДЖЕНО:

Голова Державної
пенітенціарної
служби України


Володимир ПАЛАГНЮК


Голова Державної
реєстраційної служби
України


Ганна ОНИЩЕНКО 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції України
06 жовтня 2014 року № 1643/5


Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2014 р. за № 1206/25983ЗМІНИ
до деяких наказів Міністерства юстиції України

 1. Внести до підпункту 2.3 пункту 2 Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 18 березня 2004 року № 26/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 березня 2004 року за № 342/8941 (із змінами), такі зміни:

  • 1) перше речення абзацу четвертого доповнити словами «, крім випадків, передбачених абзацами п’ятим – восьмим цього підпункту»;

  • 2) доповнити підпункт новими абзацами такого змісту:

   «Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» може бути здійснене працівником органу чи установи юстиції без зазначення авторства (анонімно).

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник органу чи установи юстиції або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

   У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» керівник органу чи установи юстиції вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.».

 2. Внести до пункту 9 розділу І Порядку розгляду звернень громадян у Державній кримінально-виконавчій службі України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 липня 2013 року № 1475/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2013 року за № 1246/23778, такі зміни:

  • 1) перше речення абзацу сьомого доповнити словами «, крім випадків, передбачених абзацами восьмим – одинадцятим цього пункту»;

  • 2) доповнити пункт новими абзацами такого змісту:

   «Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» може бути здійснене працівником органу (установи) ДКВС України без зазначення авторства (анонімно).

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник органу (установи) ДКВС України або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

   У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» керівник органу (установи) ДКВС України вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.».

 3. Внести до пункту 2.3 розділу ІІ Інструкції про порядок розгляду звернень та організацію проведення особистого прийому громадян у Державній реєстраційній службі України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 березня 2012 року № 350/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 березня 2012 року за № 369/20682, такі зміни:

  • 1) перше речення абзацу четвертого доповнити словами «, крім випадків, передбачених абзацами п’ятим – восьмим цього пункту»;

  • 2) доповнити пункт новими абзацами такого змісту:

   «Повідомлення про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» може бути здійснене працівником Укрдержреєстру без зазначення авторства (анонімно).

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає розгляду, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

   Анонімне повідомлення про порушення вимог вказаного Закону підлягає перевірці у строк не більше п'ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у зазначений строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник Укрдержреєстру або його заступник продовжує строк розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

   У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» керівник Укрдержреєстру вживає заходів до припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.».

Директор Департаменту
антикорупційної політики

Р.В. Сіверс

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


15.10.2014

14.10.2014

13.10.2014

10.10.2014