(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Реформування законодавства у сфері судово-експертної діяльності обговорювали у Харкові

16.10.2014

15 жовтня 2014 року в м. Харкові, в Національній академії правових наук України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Реформування законодавства у сфері судово-експертної діяльності».

Семінар організовано Департаментом судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України спільно з Харківським науково-дослідним інститутом судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса та Національною академією правових наук України.

У семінарі взяли участь представники Міністерства юстиції України, Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, прокуратури Харківської області, Управління Служби безпеки України в Харківській області, Головного управління ДСНС України в Харківській області, Головного управління МВС України в Харківській області, Головного управління юстиції у Харківській області, апеляційного суду Харківської області, Головного управління ДСНС України в Харківській області, господарського суду Харківської області, Харківського окружного адміністративного суду, Харківського апеляційного адміністративного суду, Харківської обласної колегії адвокатів, Донецької колегії адвокатів, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національної академії правових наук України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного університету міського господарства, Харківської обласної організації союзу юристів України, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України в Харківській області, Комунального закладу охорони здоров’я «Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи», Харківського регіонального відділення Всеукраїнської організації судових експертів «Союз експертів України», громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації, громадської організації «Інвалід», а також судові експерти, представники громадськості та засобів масової інформації, адвокати, практикуючі юристи, студенти тощо.

Перед учасниками семінару виступили:

  • заступник директора Департаменту – начальник відділу організаційного і нормативно-правового забезпечення Департаменту судової роботи та експертного забезпечення правосуддя Геннадій Пампуха з доповіддю на тему: «Реформування законодавства у сфері судово-експертної діяльності»;

  • директор Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України Андрій Лозовий з доповіддю «Вирішення проблем нормативно-правового регулювання судово-експертної діяльності у проекті Закону України «Про судово-експертну діяльність»;

  • завідувач кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України Валерій Шепітько, виступ якого присвячений сучасним проблемам застосування спеціальних знань у кримінальному судочинстві України, запропонував новітні підходи до вирішення питань експертного забезпечення правосуддя у кримінальному процесі;

  • голова Харківської обласної колегії адвокатів, Голова Ради адвокатів Харківської області, голова Харківського регіонального відділення «Спілки адвокатів України» Вікторія Гайворонська, виступ якої присвячений взаємодії адвокатів з суб’єктами судово-експертної діяльності – як гарантії надання якісної правової допомоги, наголошувала на необхідності кореспондування норм проектів Закону про судово-експертну діяльність та Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність.

  • голова Харківського регіонального відділення Всеукраїнської організації судових експертів «Союз експертів України» Віктор Куліуш, який виступив за темою «Роль громадських організацій у здійсненні судово-експертної діяльності».

Учасники семінару обговорили проект Закону України «Про судово-експертну діяльність», проаналізували сучасний стан судової експертизи в Україні, визначили актуальні проблеми з удосконалення методичного забезпечення судово-експертної діяльності, правових та організаційних основ судово-експертної діяльності, а також здійснили обмін досвідом між ученими та практиками.

Під час семінару наголошувалось на необхідності підвищення ефективності судово-експертного забезпечення в Україні, удосконалення правового регулювання судово-експертної діяльності, проведення роботи в напрямку європейської інтеграції.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


16.10.2014

15.10.2014

14.10.2014