(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

МІСІЯ ОБСЄ АНАЛІЗУЄ ЗАКОНОДАВЧУ БАЗУ ЩОДО ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ В УКРАЇНІ

17.10.2014

«Мандат нашої Місії включає допомогу щодо умов та законодавчої бази, яка регулює процес виборів у вашій країні. У вас відбулися зміни виборчого законодавства, тож ми хотіли дізнатись про природу цих змін та участь Міністерства юстиції в нових законодавчих напрацюваннях», - повідомила Тана де Зулуета, керівник Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ) зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України під час зустрічі у Міністерстві юстиції.

Міністерство під час зустрічі представляв Ігор Бондарчук, заступник Міністра юстиції України.

Мета зустрічі – обговорення ролі Мін’юсту у виборчому процесі та можливих шляхів співпраці протягом діяльності Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів 26 жовтня 2014 року. Обговорювались також питання, що стосуються законодавчого регулювання виборів народних депутатів України, зокрема, змін, що були внесені до Закону України «Про вибори народних депутатів України», починаючи з 2012 року, а також будь-яких змін, які можуть бути внесені найближчим часом. Йшлося також і про питання, пов’язані із судовим провадженням, розпочатим проти Комуністичної партії України.

«У нас є усвідомлення того, що чим більше прозорих механізмів, зрозумілих світові, задіюється, - тим більше шансів має країна для досягнення успіху», - запевнив представників Місії Ігор Бондарчук.

Окрім парламентських виборів, Місію також цікавили Конституційна реформа, наслідки запровадження Закону «Про очищення влади», інші питання.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


17.10.2014

16.10.2014

15.10.2014