(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

МІН’ЮСТ ЗАПУСТИВ ВІДКРИТИЙ РЕЄСТР ЛЮСТРОВАНИХ ЧИНОВНИКІВ, - ПАВЛО ПЕТРЕНКО

24.10.2014

Міністерство юстиції створило та запустило у відкритий доступ на своєму сайті реєстр люстрованих чиновників. Про це сьогодні у ході прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Міністерство юстиції створило люстраційний реєстр. Кожен бажаючий може зайти на сайт Мін’юсту і побачити прізвища тих осіб, які були звільнені з державної служби через те, що вони не відповідають вимогам Закону про очищення влади», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, список люстрованих чиновників вже почав наповнюватися за рахунок службовців, які мають бути звільнені у десятиденний строк від моменту набуття чинності закону.

«Перша група осіб була звільнена Урядом на підставі цього закону. Зараз ми чекаємо інформацію від інших відомств, тому що вже незабаром закінчується десятиденний строк визначених законом для звільнення тих посадовців, які потрапляють під так звану «трудову» люстрацію», - наголосив Міністр юстиції.

Він також нагадав, що минулого тижня Міністерство юстиції оголосило публічний відбір кандидатів до Громадської Ради при Міністерстві юстиції, яка займатиметься розглядом скарг і заяв наших громадян щодо конкретних держслужбовців, які будуть проходити люстраційну перевірку.

Учасникам прес-конференції представили перших 12 номінантів, які після проходження усіх необхідних процедур і перевірок можуть стати членами Громадської ради. Більшість номінантів становлять журналісти, які роками займалися розслідуваннями корупції у вищих ешелонах влади. Решта претендентів – громадські діячі та активісти.

«Всі номінанти, які претендують на члена Громадської ради, погодилися на те, що з сьогоднішнього дня вони розмістять пакет документів – заяву, декларацію, автобіографію, інформацію про свій стиль життя – як на сайті Громадської ради, так і на сайті Мін’юсту. Є пропозиція до всіх журналістів, громадських активістів і небайдужих громадян провести перевірку претендентів», - зазначив Павло Петренко.

У свою чергу голова Громадської ради Єгор Соболєв, повідомив, що за тиждень громадянами України було подано понад 500 заявок для участі у Громадській раді.

«Ми за тиждень отримали більше, ніж півтисячі заявок від бажаючих взяти участь у роботі Громадської ради. Всі вони були оприлюднені, щоб забезпечити прозорість відбору. Відбирали за трьома критеріями: багаторічний досвід боротьби з корупцією, кришталево чиста репутація та згода пройти люстраційну перевірку», - сказав Єгор Соболєв.

За його словами, у випадку вдалого проходження претендентами люстраційної перевірки, вони будуть затверджені членами Громадської Ради.

До списку кандидатів на роботу в Громадській раді увійшли:

1. Карл Волох, громадський активіст;

2. Максим Маньковський, громадський активіст;

3. Людмила Козловська, президент фундації «Відкритий діалог»;

4. Максим Опанасенко, журналіст, займається розслідуваннями по темі освіти;

5. Анна Бабинець, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі оборони;

6. Денис Бігус, журналіст, який займається розслідуваннями по темі використання коштів платників податків;

7. Сергій Іванов, журналіст та громадський активіст луганського євромайдану;

8. Олекса Шалайський, засновник ресурсу «Наші гроші»;

9. Марія Землянська, журналістка, яка займається розслідуваннями по темі охорони здоров’я;

10. Тетяна Пеклун, активіст громадської ініціативи «Чесно»;

11. Наталка Седлецька, журналістка, відома розслідуваннями корупційних схем українських політиків та чиновників;

12. Дмитро Гнап, засновник агенції журналістських розслідувань «Слідство.інфо».

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


24.10.2014

23.10.2014

22.10.2014