(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

НАКАЗ. Про проведення реєстраційних дій щодо юросіб та фізосіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення АТО

18.11.2014

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.11.2014    м. Київ     № 1849/5

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 листопада 2014 р. За № 1408/26185

Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції

Відповідно до статті 4 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228,

НАКАЗУЮ:

 1. Встановити, що державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві здійснюються:

  • 1) державна реєстрація фізичних осіб, які мають намір стати підприємцями, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, за адресою тимчасового проживання без вимоги наявності реєстрації місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій;

  • 2) проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, та проведення інших реєстраційних дій щодо цих осіб.

  Проведення реєстраційних дій, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є територія проведення антитерористичної операції, у період її проведення забороняється.

 2. Державні реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які провели реєстраційні дії щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, протягом десяти робочих днів з дати державної реєстрації таких змін забезпечують надсилання документів, поданих для їх проведення, за новим місцезнаходженням юридичної особи або за новим місцем проживання фізичної особи – підприємця, якщо воно не збігається з місцем їх подачі.

 3. Взяття на облік державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційних справ за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців здійснюється у день отримання документів, надісланих відповідно до пункту 2 цього наказу.

 4. Виготовлення державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців електронних копій документів, поданих для проведення реєстраційних дій, визначених цим наказом, шляхом їх сканування здійснюється відповідно до частини дев’ятої статті 8 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

 5. Державні реєстратори юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які провели реєстраційні дії, визначені цим наказом (крім проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції), протягом трьох місяців після завершення антитерористичної операції забезпечують надсилання документів, поданих для проведення цих дій, державним реєстраторам юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України за місцезнаходженням/місцем проживання юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 6. Установити, що до затвердження та введення в дію акта Кабінету Міністрів України, яким визначено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, дія підпункту 1 та абзацу першого підпункту 2 пункту 1, пунктів 2–5 та абзацу другого пункту 8 цього наказу поширюється на юридичних осіб, фізичних осіб, які мають намір стати підприємцями, та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Донецька та Луганська області.

 7. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 15 серпня 2014 року № 1355/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Донецька та Луганська області», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 серпня 2014 року за №  993/25770.

 8. Державній реєстраційній службі України (Онищенко Г. В.) забезпечити:

  надання державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» (Личов О. В.) доступу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців державним реєстраторам юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців до реєстраційних справ юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, з метою проведення реєстраційних дій, визначених пунктом 1 цього наказу;

  тимчасове припинення державним підприємством «Інформаційно-ресурсний центр» (Личов О. В.) доступу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців державним реєстраторам юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців стосовно проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження/місця проживання юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців з інших територій України на окремі території Луганської та Донецької областей, що визначені пунктом 1 наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2014 року № 953/5 «Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2014 року за № 640/25417 (із змінами).

 9. Департаменту взаємодії з органами влади (Козловська Н. А.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».

 10. Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

 11. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бондарчука І. В.

МіністрПавло ПЕТРЕНКО

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


18.11.2014

17.11.2014

14.11.2014