(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

СПРАВУ ПРО ЗАБОРОНУ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ ПОВЕРНУЛИ ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО РОЗГЛЯДУ В СУДІ, - МІН’ЮСТ

24.12.2014

Київський апеляційний адміністративний суд скасував ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва про зупинення провадження у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України та направив цю справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

Відповідна ухвала була прийнята сьогодні при розгляді апеляційної скарги Мін’юсту та Укрдержреєстру.

Апеляційна скарга була подана на ухвалу суду першої інстанції від 5 листопада 2014, якою Окружний адмінсуд м.Києва зупинив провадження у даній справі. Підставою для такого рішення стали численні позови КПУ до Кабінету Міністрів України та Президента України.

Нагадаємо, 8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України Комуністичної партії України.

Довідково:

Комуністична партія України була зареєстрована Міністерством юстиції України 5 жовтня 1993 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію № 505.

Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні», статтею 5, утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:

  1. ) ліквідацію незалежності України;

  2. ) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;

  3. ) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;

  4. ) підрив безпеки держави;

  5. ) незаконне захоплення державної влади;

  6. ) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;

  7. ) посягання на права і свободи людини;

  8. ) посягання на здоров’я населення.

Згідно з частиною 2 вказаної статті політичні партії не можуть мати воєнізованих формувань.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


24.12.2014

23.12.2014

22.12.2014

19.12.2014