(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо розробки превентивних та компенсаційних засобів захисту від неналежних умов тримання під вартою в Україні

23.10.2015

22 жовтня 2015 року під головуванням Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи щодо розробки превентивних та компенсаційних засобів захисту від неналежних умов тримання під вартою в Україні, склад якої затверджено наказом Міністерства юстиції України від 12.10.2015 № 283/7.

Участь у першому засіданні робочої групи взяли представники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби України, правозахисники, а також представники Міністерства юстиції України.

Учасники зустрічі наголосили на невідкладності розробки механізму забезпечення превентивних та компенсаційних засобів захисту від неналежних умов тримання під вартою, та погодили майбутній формат роботи.

Очікується, що результатом роботи цієї робочої групи стане запровадження національних засобів захисту, які забезпечуватимуть права засуджених та осіб, взятих під варту, відповідно до вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду.

 

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


23.10.2015

22.10.2015

21.10.2015