(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Венеціанська комісія підтвердила право України провести повне оновлення суддів, - Павло Петренко

23.10.2015

Венеціанська комісія дала позитивні висновки розробленим змінам до Конституції України, які забезпечать реформу судової системи та повне перезавантаження усіх суддів. Про це сьогодні після засідання Венеціанської комісії повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Венеційська комісія постановила, що повне оновлення судової системи можливе лише у виключному випадку через затвердження змін до основного закону країни. Разом з тим експерти ВК застерегли від миттєвого звільнення всіх суддів.

Призначення суддів через публічні конкурси не буде суперечити основним стандартам Європейського Союзу. При цьому, в разі створення нової структури судів, доступ до суддівської системи повинні мати як старі судді, так і ті, хто раніше не працювали в системі. Вони на рівних умовах під час відкритого конкурсу будуть визначатися, хто переможе і займе посаду судді.

«У своєму висновку ВК зазначила, що під час реорганізації судової системи і створення нової моделі судової системи держава має право здійснити перенабір суддів. Діючі судді мають право прийняти участь у цьому процесі, але фактично через цей перенабір відкривається можливість до оновлення судової системи», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, практика Венеціанської комісії завжди полягала у максимальному захисті судового імунітету і неможливості звільнення суддів. Нині ж вони змінили свою практику, розуміючи ту ситуацію, в якій опинилася наша країна, а також те, що без радикальних змін і оновлення судової системи про інші реформи можна навіть не говорити.

Міністр юстиції також повідомив, що експерти комісії закликали забезпечити доступ громадян до судів.

«Спеціалізовані суди ускладнюють доступ людини до правосуддя, коли громадянин має пройти кілька ланок оскарження для того, щоб отримати остаточне рішення суду. Позиція Венеціанської комісії полягала в тому, що Україна має спростити систему судову і прибрати дуалізм касаційних інстанцій, якими у нас є і Верховний суд і спеціалізовані суди», - поінформував присутніх Павло Петренко.

Третьою позицією Венеціанської комісії стала необхідність прибирання політичних впливів з боку інших гілок влади на кар’єру судді.

«Ніхто, ні парламент, ні президент не мають впливати на кар’єру, на призначення, на звільнення суддів. Це робитиме незалежний орган, який в своїй більшості складатиметься з самих суддів», - зауважив Міністр юстиції.

При цьому він наголосив, що позитивні висновки експертів Венеціанської комісії стали можливими в тому числі і завдяки консолідованій позиції щодо запропонованих змін сіх гілок української влади.

«Зараз завдання Конституційної комісії і її складу, до якого входять всі політичні партії, представлені в парламентській коаліції, сформувати консолідований пакет змін», - зазначив Павло Петренко.

Міністр юстиції нагадав, що уряд сформував концепцію судової реформи, яку направив Конституційній комісії, і фактично всі положення цієї концепції отримали схвалення ВК.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


23.10.2015

22.10.2015

21.10.2015