(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Миколаїв: презентовано проект "Забезпечення доступу засуджених до безоплатної вторинної правової допомоги"

26.10.2015

Відбулася презентація проекту "Забезпечення доступу засуджених до безоплатної вторинної правової допомоги", який реалізується в рамках проекту "Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні", Миколаївським громадським молодіжним рухом «Пенітенціарна ініціатива» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Участь у презентації проекту взяв начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

«Проект спрямований на виявлення та усунення причин, які призводять до порушення права засудженого на звільнення за станом здоров`я, дострокового звільнення від відбування покарання у виправних установах Миколаївської області, шляхом забезпечення доступу до вторинної правової безоплатної допомоги, підвищення рівня знань засуджених про свої права в сфері охорони здоров`я»,- наголосив начальник управління.

Утворено мультидисциплінарну команду (МДК) з представників управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, членів громадської ради при УДПтС України в Миколаївській області, представників центру безоплатної вторинної правової допомоги, спеціалістів МОГМР «Пенітенціарна ініціатива», членів спостережної комісії при Миколаївській ОДА.

Членами МДК буде проведено прийоми засуджених, які відбувають покарання у виправних установах та надана допомога у відновленні їх права на пом`якшення покарання.

Проектом передбачено проведення моніторингових візитів в колонії. Під час відвідування колоній планується ознайомлення з роботою медичної частини щодо контролю за станом здоров`я засуджених, розгляду справ про встановлення рівня працездатності.

Обговорення напрацювань проекту буде проведене на засіданні громадської ради при Управлінні Держаної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, спостережній комісії при Миколаївській ОДА. За підсумками проекту планується проведення круглого столу в м. Києві. До участі запрошуються голови та члени громадських рад при територіальних управліннях ДПтС України, представників громадського сектору України. Резолюція «круглого столу» буде направлена до державних органів та установ, недержавних громадських організацій.

Проект надасть можливість виявити типові для системи виконання покарань порушення права засуджених на звільнення за станом здоров`я, умовно-дострокове звільнення; відкрити доступ для засуджених до вторинної безоплатної правової допомоги; підвищити рівень обізнаності засуджених в питаннях дотримання їх прав, як пацієнтів. Для органів державної влади буде запропоновано заходи з усунення перешкод у забезпеченні права засуджених на дострокове звільнення.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


26.10.2015

23.10.2015

22.10.2015

21.10.2015